При створенні мокрої стяжки підлоги багато власників навіть зараз використовують звичайний бетонний склад. Але, крім нього, існують і набагато практичніші самовирівнювальні суміші. Які особливості вони мають? Щоб зрозуміти, у чому полягають їхні плюси та недоліки, слід спочатку розібратися, як їх виготовляють.

Специфіка виготовлення самовирівнювальних сумішей

Для створення такого матеріалу (Polimin для теплої підлоги) застосовують різні варіанти полімерних компонентів. Так, для використання в побутових умовах найбільше підходять суміші поліуретанового типу. З них вдається отримати стяжку, що має не просто відмінні практичні показники, але ще й екологічну чистоту.

При роботах в технічних приміщеннях ідеальним варіантом стане епоксидна суміш. Так, її екологічні параметри не такі високі, як в попереднього матеріалу. Але зате міцнісні якості та рівень зносостійкості епоксидної підлоги помітно вищі.

Які переваги мають самовирівнювальні суміші від polimin.ua:

  1. Проста технологія заливання. Впоратися з укладанням такої суміші помітно простіше, ніж звичайної бетонної. Справа в тому, що для забезпечення по-справжньому надійної стяжки такі суміші достатньо заливати прошарком всього в 3-5 см. Висихає розчин набагато швидше. Він найчастіше встигає набрати міцність лише за тиждень, тоді як бетонна стяжка може висихати до місяця.
  2. Високі міцності та зносостійкі показники. Навіть тонкий шар із самовирівнювальної суміші забезпечує дуже надійну конструкцію. Наскільки б серйозні механічні впливи не припадали на стяжку, вона не розтріскається і не деформується.
  3. Універсальність у застосуванні. По-перше, таку стяжку можна заливати в будь-якому приміщенні. І абсолютно неважливо, якими є його експлуатаційні особливості. По-друге, така конструкція підходить як чорнова основа під будь-які покриття для підлоги. Вона виходить рівною, надійною та без швів. Тому на неї вдається якісно настелити і ламінат, і лінолеум, і керамічну плитку.
  4. Естетичність. Зрештою, самовирівнювальна стяжка може сама по собі дуже ефектно виглядати. Іноді власники навіть відмовляються від укладання додаткового декоративного матеріалу. Особливо добре себе в даному випадку проявляють так звані мистецькі підлоги. Там можна виконати малюнки, які матимуть тривимірний ефект.

Недоліки самовирівнювальних сумішей

Насправді недолік у сумішей даного типу лише один – вони дорого коштують. Проте, якщо власник може дозволити придбати собі такий матеріал, він не буде розчарований у результатах ремонтних робіт.