Місце для прийому гостей – саме так раніше можна було охарактеризувати вітальню.

Сьогодні ж призначення даного приміщення значно розширилося. Вітальню часто поєднують з робочим кабінетом, виділяють в ній столову зону і зону відпочинку. Щоб такі різні функції гармонійно поєднати в одній кімнаті, необхідно грамотно продумати дизайн проект.

І основним питанням в проекті стане меблювання. Про те, як зробити вітальню комфортною та функціональною, які меблі необхідна, докладніше розказано в цій статті.

Що слід врахувати при облаштуванні вітальні?

Найголовнішим моментом є визначення функцій, які повинна виконувати вітальня. Залежно від цього в дизайн проекті передбачаються ті чи інші функціональні зони. При вирішенні даного питання необхідно врахувати інтереси кожного члена сім’ї. Можливо, комусь буде потрібно місце для спорту, іншому – робочий стіл з комп’ютером.

Наступний крок – виділення фінансового бюджету і вибір місця покупки меблів, аксесуарів. Всі предмети краще брати в одному місці. Купувати меблі потрібно в перевірених точках: в сертифікованих магазинах або інтернет-магазинах.

Коли ці два основних моменти будуть вирішені, можна приступати до планування кімнати. У цьому вам допоможуть наступні корисні поради:

  • розподіліть простір на зони: робоча, зона відпочинку, їдальня. Кількість, вид зон у кожної сім’ї можуть бути різними;
  • виділіть центральну групу меблів. У вітальні це диван або крісла з журнальним столом. Решту предметів встановлюються навколо центральної композиції;
  • використовуйте освітлення, оздоблювальні матеріали для виділення тієї чи іншої зони. Монтувати перегородки в середній або маленької вітальні не варто.

Нюанси підбору меблів

У вітальню потрібен основний і додатковий набір меблів. Додатковий залежить від того, чи будуть у вітальні якісь функціональні зони крім зони відпочинку. А що ж буде потрібно для основного набору? Як правило, в нього входять наступні елементи: м’який куточок або звичайний диван, місткий шафа, тумба під телевізор і аудіо техніку, невеликий журнальний столик.

Меблі краще купувати з одного модельного ряду. Тоді не виникне труднощів при підборі. Особливу увагу варто приділити якості складання та виготовлення. Важливо купувати меблі з екологічних, міцних матеріалів. Оббивка м’якого куточка повинна бути стійкою до стирання, кігтям домашніх тварин. Фурнітура – ще один важливий момент. Саме вона найчастіше виходить з ладу. Дверцята, технічні деталі, ніжки повинні бути виготовлені з міцного сировини, не мати фізичних вад: відколів, подряпин, вогнутостей.