Чим займається БТІ

БТІ – це державна організація. Вона займається обліком та інвентаризацією всієї нерухомості, яка знаходиться в її окрузі. У бюро зберігається база даних про кожному приміщенні, нерухомості. Причому як невеликі приватні будинки, так і торгові центри та офісні будівлі. У базі зазначається адреса, ціна і технічний стан нерухомості, а також те, які зміни відбувалися з нею. Дані зберігаються безстроково, протягом десятків років, тому сміливо радимо КП «БТІ».

Зверніть увагу, що на сайті https://zoo-opt.com/g10317378-suhoj-korm-dlya ви можете придбати якісний сухий корм для собак вже зараз.

Чим може бути корисним БТІ

Ось перелік послуг, які надає БТІ:

 1. Готує техпаспорт і техплан.
 2. Проводить оцінку і переоцінку нерухомості (інвентаризацію).
 3. Надає відомості про нерухомість.
 4. Узаконює перепланування.
 5. Веде облік нерухомості.
 6. Проводить геодезичні роботи.

Цікаво! Багато, хто звертався в БТІ, мають неприємний досвід простоювання в чергах. Зараз в БТІ діє електронна система прийому платежів, послуги можна сплатити швидко через термінали.

Далі розберемо, в яких випадках потрібно звертатися в БТІ.

Послуги, які надають БТІ

Видача технічного паспорта і техплана
Якщо ви плануєте здійснити операцію з вашою нерухомістю, вам потрібні технічний паспорт і технічний план. Причому це відноситься і до фізичних, і юридичних осіб. Видає ці папери БТІ.

Щоб оформити ці документи, потрібно прийти в бюро, написати заяву. До вас прийде фахівець і виміряє приміщення. Всі ці дані будуть внесені в техпаспорт і техплан.

Готовий техпаспорт буде через 10 днів після огляду квартири фахівцями БТІ. Техплан готується довше – 30 днів.

Термін дії документів – 1 рік. Тому якщо ви укладаєте угоду, у вас на руках має бути техпаспорт, який ви оформили не раніше роки тому.

Коли потрібен техпаспорт

У техпаспорті містяться такі відомості про нерухомість:

 • Адреса
 • Дата, коли будинок був введений в експлуатацію
 • Матеріал, з якого споруджено будинок
 • фізичний знос
 • інвентаризаційна вартістьТакож до плану прикріплюється поверховий план і експлікація.

Тепер розглянемо випадки, коли потрібен техпаспорт:

 • Щоб розрахувати податок на майно фізичних осіб. Для цього вам треба надати в податкову відомості про інвентаризаційної вартості квартири або будинку. Вартість ця вказується в техпаспорті.
 • Якщо ви хочете отримати кредит або субсидію і заставою виступає ваша нерухомість.
 • Щоб розрахувати держмито і оформити спадщину. За основу береться інвентаризаційна вартість, яка вказана в техпаспорті. А в довідці для вступу в спадщину вказані технічні характеристики нерухомості, які теж беруться з техпаспорта.
 • Щоб приватизувати муніципальне житло.
 • Щоб оформити постійну прописку.
 • Щоб провести ринкову оцінку нерухомості. Це буває потрібно, наприклад, якщо ви берете іпотечний кредит. У техпаспорті містяться всі необхідні відомості для оцінювача.
 • Оформлення договору купівлі-продажу. Якщо ви оформляєте угоду в простій письмовій формі, коли договір підписується безпосередньо з покупцем і нотаріально не засвідчується, тоді технічний паспорт не обов’язковий. У всіх інших випадках без послуг БТІ не обійтися.

Перепланування квартири

Без узгодження з БТІ перепланувати приміщення неможливо: такі зміни будуть визнані незаконними.

Важливо! Перепланування – це ті зміни, що ви робите всередині квартири. Якщо ж ви вирішили прилаштувати балкон, то це вже реконструкція.