Російська лазня, фінська сауна, турецький хамам… Все це не просто красиві слова. Це частина життя багатьох людей, це переваги, ритуали і традиції. Кожна людина вибирає собі лазню, керуючись декількома критеріями.

Хтось любить погарячіше і відвідує російську баню. Там парна розпечена, пар обпікає, нещадний. На вулиці рятівний сніг і прямо з парилки можна пірнути в замет.

А що робити тим, хто не переносить спеку? Ось тут-то ми і порадимо відвідати традиційну турецьку лазню. З м’яким і звучною назвою хамам (https://baspro.ua/hamamy/).

Турецька лазня хамам

Слово хамам перекладається як «жар», але в турецькій лазні ви не будете знемагати від високої температури. У парильні буде від +40 до +50 градусів, не більше. Обволікаючий молочно-білий пар, висока вологість, помірне тепло, все це доставить вам м’яке розслаблення і справжнє задоволення.

Стан нірвани вам забезпечено. Навіть пророк Мохаммед радив ближнім відвідувати хамам, для очищення душі і тіла. Незнищенна чистота після відвідування турецької лазні хамам, це «половина віри», так вважалося в стародавні часи.

Сучасні турецькі лазні хамам обов’язково, крім парної, мають кімнати відпочинку. І звичайно, це не просто кімнати, це приміщення відмічені розкішшю сходу. З чудових апартаментів, оброблених мармуром навіть зайвий раз виходити не хочеться. Але вийти потрібно, оскільки вас чекає традиційний турецький масаж.

Це цілий ритуал, після якого ви себе просто не впізнаєте. Лежачи на кам’яному ложі, ви втрачаєте почуття часу. Все тіло потопає в ароматної хмарної піні, і вас розтирають спеціальної шорсткою рукавицею. Шкіра рожевіє і оновлюється. Душа отримує спокійне умиротворення, і ви надовго забудете про безсоння.

Одного разу побувавши в турецькій лазні хамам, ви вже не забудете враження від цього злегка екзотичного процесу обмивання душі і тіла. Вам захочеться відчувати блаженство ще і ще.

Як будується турецька лазня

Будівництво турецьких лазень під замовлення можливо з дотриманням всіх традицій. Баня може бути побудована на будь-якій ділянці, в особняку, в котеджі, або просто в заміському будинку. Компактний проект, мінімум документації та хаммам ваш.

Необхідно тільки дотримати наявність турецької атрибутики, без якої турецька лазня існувати не може, це тази з срібла або чистої міді, особливі ритуальні рушники, східні тапочки, спеціальні кістяні гребені і інші дрібні речі.

Також для турецької лазні хамам знадобиться хороший парогенератор з електронним управлінням, вентилятори і вологозахищені світильники. І звичайно, головні атрибути лазні хамам, кам’яні ложа, мармурові чаші і зручні лави з кольорового турецького керамограніта.