Якщо потрапити сьогодні в будь-який меблевий магазин, то можна довго милуватися новими виробами, гарнітурами та окремими екземплярами м’яких та корпусних меблів.

Оригінальні вироби, чарівні при першому ж погляді, можуть настільки запаморочити голову, що вибрати меблі виявиться непросто навіть при великому досвіді.

В першу чергу, приступаючи до вибору меблів для дому, треба визначитися зі статусом будинку. Якщо доходи дозволяють, то покупці можуть дозволити собі елітні меблі, яка чудово поєднується з шикарним інтер’єром приміщення. Цільове призначення визначає вибір товару для кожного виду виробів.

Розміри меблів повинні відповідати розміру і габариту приміщення. Для будь-якої кімнати перед походом в магазин треба виконати виміри, і з урахуванням отриманих результатів відправлятися в магазин за меблями. Може вирішити питання будь-яка деталь: розташування віконного і дверного отвору, взаємне розташування меблів, функціональне призначення кімнати. Все важливо, і необхідно враховувати при покупці меблевих товарів.

З сировинних матеріалів зазвичай віддають перевагу натуральним видам сировини. Зокрема, меблі з деревного масиву цінується дуже високо, завдяки високим споживчим властивостям:

  • надійності і міцності;
  • тривалого терміну служби;
  • естетичної привабливості;
  • функціональності і мобільності;
  • легкості збирання і транспортування.

Також в меблевій промисловості використовують продукцію деревопереробки – ДСП, ДВП, МДФ, фанеру і інші матеріали, отримані на основі натурального дерева.

Крім натурального дерева, у виробництві меблів можуть використовувати натуральний і штучний камінь, пластик, метал, скло, кераміку та інші види матеріалів.

Останнім часом високим попитом користується вбудовані меблі (шафа-купе, гардеробна), меблі – трансформер (шафа-ліжко, стіл-книжка), а також модульні меблі, корпусні і м’які. Попит на цей вид меблів зростає, готові вироби можна купити в кредит за програмами споживчого кредитування.

При виборі велика увага приділяється обробці меблів, якості фурнітури і декоративних елементів. Естетичні вимоги до меблів зросли до високих меж, тому виробники намагаються забезпечити ринок меблями високої якості.