Продумуючи дизайн кухні, її господарі в першу чергу віддають перевагу зручності, функціональності і практичності. Це не означає, що їх не цікавлять сучасні модні тенденції інтер’єру кухні. При створенні інтер’єру кухні дизайнери віддають перевагу мінімалізму, чітким лініям, простоті і нестандартним рішенням декору. Такі риси характерні для багатьох стилів.

Розглянемо деякі поширені стилі сучасних кухонь.

Кухня в стилі хай-тек

Цей стиль вибирають люди, які цікавляться високими технологіями і новинками. Він підходить для тих, хто цінує прості рішення, зручність і функціональність.

Для стилю хай-тек характерні наступні принципи:

– мінімалізм;
– мінімальне використання декоративних елементів;
– використання в інтер’єрі інноваційних технологій;
– раціональність.

Для втілення цих принципів дизайнери використовують сучасні матеріали, гру світла, функціональні меблі, втілюючи свої ідеї та фантазії. Як матеріали відмінним рішенням стане застосування металу, скла, пластику. Добре в цей інтер’єр вписується дерево, але його слід поєднувати з пластиком або металом. Для стін характерна рівна однотонна поверхню. Зазвичай для цих цілей використовують фарбування, цегляну кладку, металеві панелі. Техногенні зображення і скляні панелі з фотодруком допоможуть урізноманітнити інтер’єр.

Кухня в сучасному стилі арт-деко

Вельми суперечливий стиль, гармонійно поєднує в собі химерні орнаменти та візерунки, тиснені сріблясті або золотисті шпалери з сучасними елементами декору. Для цього стилю необхідно велике приміщення, де можна вдало розташувати красиво оброблену меблі, знайти місце для виробів, виконаних з текстилю і складного декору. Ідеально, якщо кухня поєднується з вітальнею. У кухні невеликих розмірів також можна використовувати основні риси стилю арт-деко. В цьому випадку необхідно звернути увагу на нейтральні світлі тони, дзеркала, що збільшують простір і не переборщити з декором.

Перевага віддається натуральним матеріалам: темним породам деревини, металу, каміння. Для декорування приміщення використовується кришталь, кераміка, фактурна шкіра і скло. Для зонування простору використовують меблі, світло, оздоблювальні декоративні матеріали.

Кухня в стилі мінімалізм

Із самої назви цей стилю можна зрозуміти, що для нього характерними рисами є мінімальне використання предметів меблів, відсутність декору і різних аксесуарів. Вся увага в приміщенні акцентується на його функціональності. Для нього характерні прямі лінії і прості геометричні форми, помірне колірне рішення, вільний простір.

Арт-дизайн, модерн, кантрі, еко-стиль також стануть прекрасним рішенням для оформлення кухонного простору. Важливо, розглядаючи стилі сучасних кухонь, прислухатися до свого серця і вибрати той з них, який зможе краще відобразити внутрішній світ своїх господарів.