Обстановка в дитячій кімнаті багато в чому визначає особистий простір дітей, більше того вона здійснює істотний вплив на розвиток дитини.

При виборі та купівлі дитячих меблів варто перевірити її безпеку в процесі експлуатації. Меблі не повинна мати гострих кутів, вона повинна бути міцною і надійною.

Надійність меблів є дуже важливою якістю. Мало знайдеться батьків, які набувають меблі для дитячої, яка зможе прослужити лише один-два роки. Роблячи вибір на користь певних предметів інтер’єру, батьки, як правило, розраховують на те, що меблі прослужить довго. У зв’язку з цим особливу увагу необхідно приділити її якості, матеріалу, з якого виготовлений той чи інший предмет меблів.

Також вибираючи меблі, варто враховувати й інші не менш важливі аспекти. Це функціональність, стійкість до забруднень, пошкоджень самого різного характеру. Дитячі меблі повинна сподобатися не тільки батькам малюка, але і самій дитині – для нього меблі повинна стати джерелом радості та позитиву.

Купуючи меблі для новонароджених дітей, необхідно знати, що в кімнаті не повинно бути багато предметів. Як правило, це ліжечка, комод для зберігання дитячих речей і необхідних предметів для догляду за дитиною, пеленальний столик. Ліжечка для новонароджених можуть бути різними, однак особливу увагу слід приділити матраців. Матрац повинен бути середньої жорсткості, щоб малюк міг фізично правильно розвиватися. Всі предмети меблів повинні бути виконані з екологічно чистих матеріалів, бути зручними і легкими у в догляді.

Для дитини дуже важливий повноцінний відпочинок, адже діти великі непосиди, вони активні і рухливі, тому до вибору спального місця варто підійти відповідально і серйозно. Вибирати меблі необхідно з урахуванням того, що дитина досить швидко зростає, через рік-два він виростає на десять-п’ятнадцять сантиметрів, тому підбирати ліжко потрібно з огляду на цей важливий нюанс.

Меблі в дитячій кімнаті повинна відповідати віку дитини, якщо для новонароджених необхідний мінімум предметів інтер’єру, то для дітей доросліші цим набором точно не обійтися. Для дитини від трьох років, з яким необхідно своє спальне місце, необхідні предмети меблів і окреме місце, де б він зміг займатися, малювати, розвивати свої здібності. Це повинні бути зручні стільці, столики, шафа для речей, книг, іграшок, спортивні куточки.

Для підлітків велике значення має облаштування його особистого простору. У цьому випадку необхідна нова сучасна меблі, адже у дітей цього віку змінюються погляди на багато речей, на життя, на навколишнє оточення.

Сучасні виробники меблів пропонують безліч цікавих рішень для дітей будь-якого віку. Сьогодні абсолютно нескладно забезпечити своїй дитині комфорт і зручність в його особистих апартаментах.