Гармонійне поєднання двох європейських напрямків архітектури та дизайну, георгіанського і вікторіанського, породило строгий і вишуканий англійський стиль.

Сучасний дизайн квартири в англійському стилі відрізняє симетричність ліній, використання стриманих монохромних кольорів і натуральних матеріалів в обробці.

Елегантність англійського стилю: особливості дизайну

Популярний англійський стиль в інтер’єрі квартири передбачає:

  • застосування світлих тонів в обробці;
  • пристрій фальшкамін в вітальні і бібліотеки в кабінеті;
  • використання цільної деревини, як в меблів з гнутими ніжками, так і конструктивних деталях – стінових панелях, вікнах, дверях;
  • декорування текстилем, ліпниною і сімейними реліквіями у вигляді портреті;
  • обробку стін смугастим або дрібним квітковим орнаментом.

Благородні інтер’єри в англійському стилі вітають застосування деревини цінних порід: за допомогою світлого горіха або темного мореного дуба влаштовуються високі плінтуса, виготовляються лиштви дверей і вікон, перегородки, відбуваються стелі.

Всілякі меблі, крісла, стільці, гарнітури книжкових шаф і сервантів вибираються з глянцевими поверхнями і в одному тоні. Якщо для меблювання вибрано темне дерево, то обробка стін і стель виконується в однотонних світлих відтінках, а недолік світла через важкі портьєр і темних меблів компенсують підвісні люстри у вигляді свічок конструкцій.

Застосування світлої деревини дозволяє гармонійно використовувати яскраві акценти жовтого, пісочного, червоного кольору, властиві викторианскому напрямку. Зелені, коричневі, бежеві, бордові тони право застосовується текстилі ближче до григоріанським коріння англійського стилю.

На меблях не можна економити: знаменитий диван Честерфільд і зручні розкішні крісла з шкіряною або оксамитовою оббивкою прекрасно поєднуються з важкими портьєрами з тафти або велюру. Підлогове покриття може обмежитися паркетом, але не виключаються килими з дрібним квітковим малюнком під журнальними низькими столиками з різьбленими ніжками.

Планування приміщень квартири

Ремонт квартири в англійському стилі тягне за собою перепланування простору: маленькі прохідні кімнати краще перебудувати, домагаючись правильної геометрії. Якщо висота приміщення дозволяє використовувати підвісні люстри – сміливо втілюйте в життя ідею англійського стилю, не забуваючи про торшери і бра, що нагадують по виду свічники.

Продумане планування функціональних зон – основна вимога до планування приміщень. Значні розміри меблів вимагають наявності великих приміщень:

  • Кухня і їдальня повинні бути просторими: це вимога реалізується з’єднанням двох приміщень і оформленням їх у спільний простір. Фасади кухні робляться з натурального дерева, а поверхні побутових приладів, наприклад, двері холодильника, ховаються під дерев’яними панелями
  • Лоджія, об’єднана з вітальнею, також вирішує проблему збільшення габаритів кімнати, правильної розстановки меблів для відпочинку і робочої зони в невеликій квартирі.
  • Спальня обов’язково комплектується великим ліжком з дерев’яним або м’яким узголів’ям. Улюбленим прийомом декораторів в створенні затишку і інтимності є застосування балдахіна над ліжком. Така конструкція вимагає досить великих габаритів спальні і високих стель.