В той чи інший період кожна людина замислюється про проведення ремонту у своїй квартирі або будинку. І реалізувати задумане можна двома способами – самостійно або із залученням найманої робочої сили.

У кожного варіанту є свої переваги і недоліки, так що кожна людина вибирає найбільш прийнятний для себе.

Якщо у вас достатньо вільного часу, бажання і майстерності і вас немає бажання розлучатися з частиною своїх грошей, то ви цілком можете здійснити ремонт своїми руками.

Для тих же у кого в пріоритеті швидке і якісне перетворення свого житла більше підходить варіант з залучення професійних обробників.

Про професійний ремонті квартир ми сьогодні і поговоримо. Акцентуємо вашу увагу, що ми маємо на увазі саме ремонт квартир, який виконується кваліфікованими працівниками, а не шабашниками.

На перший погляд може здатися, що перші від других відрізняються тільки ціновою планкою, але це далеко не так.

Перше, що хотілося б вам порадити, це не довіряти ремонт майстрам-універсалів. На перший погляд це здається дуже зручним варіантом. Такий собі Громозека на всі руки майстер. А за фактом від такої рассредоточенности страждає якість.

Ну не може одна людина розбиратися у всіх тонкощах всього різноманіття ремонтно-оздоблювальних робіт. Так, майстер плиточник, можливо і зможе укласти ламінат, але чи зробить він це професійно – велике питання.

Випадок з життя: бригада мулярів ідеально склала стіни в будинку і, за браком вільних покрівельників, вони погодилися зайнятися дахом. По факту – дійшовши до димової труби вони заявили, що не знають, як далі вести роботи і пішли з об’єкта.

Довелося в терміновому порядку шукати тих, хто це неподобство буде доробляти (а будівельники й обробники, ох як не люблять доробляти чужу роботу). У підсумку – додаткова нервування і зайві фінансові витрати.

Тому якщо звертаєтеся в компанію, то уточніть, які майстри у них працюють. А при самостійному пошуку обов’язково шукайте профільніков і тоді ніяких проблем з ремонтом у вас не виникне.

Ще один важливий момент. Якщо ви плануєте масштабні ремонтні роботи, то зупиніться на одній бригаді, яка вам зробить все від початку і до кінця.

Інакше ви можете опинитися в дуже неприємній ситуації, коли один майстер буде виправдовувати свої “косяки” тим, що тут уже до нього все зробили неправильно і йому доводиться під це підлаштовуватися.

Так, зараз знайти хороших обробників, це воля випадку, тому збільшити свої шанси на успіх не завадить:

1. Умійте виокремлювати з привабливих пропозицій правду. Пам’ятайте, що ніхто вам за 3 дні квартиру не відремонтує, за “спасибі” теж ніхто працювати не буде (та ще й якісно).

2. Чітко обумовлюйте всі моменти ремонту, щоб не вийшло, що вас неправильно зрозуміли.

3. Обумовлюйте кінцеву суму робіт до того, як їх почнуть виконувати. Інакше можете потрапити на “непередбачені роботи”, які, часом становлять 30-40% від вихідної суми.

4. Не соромтеся вказувати на недоробки і перевіряйте їх усунення (особливо, якщо їх обіцяють виправити пізніше).

5. Сплачуйте роботу тільки по факту. При цьому оглядайте все не мигцем, а вишукуючи можливі недоліки.

Якщо ви з розумом підійдете до процесу ремонту, то кінцевий результат тільки порадує вас, а не нагородить черговим головним болем.