Ремонт житлового приміщення завжди пов’язаний зі значними фінансовими витратами. Наймання фахівців, які будуть виконувати оздоблювальні роботи, збільшує вартість ремонту і додає ризики, пов’язані з неналежною якістю їх виконання. Щоб знизити ймовірність невиправданих очікувань і фінансових втрат рекомендується укласти договір на ремонт квартири між фізичними особами.

Для чого потрібен ремонт виключно по договору? Бригаду, яка обіцяє зробити ремонт якісно, ​​завжди можна знайти за оголошеннями. Сьогодні таких майстрів і пропозицій багато. Не варто нехтувати складанням письмового договору, де можна відобразити всі моменти щодо обсягу робіт, їх якості, вартості та термінів виконання. Інакше ремонт може затягнутися на невизначений час і кошторис за цей період вирости.

Як правильно скласти даний договір?

Угода між учасниками угоди не має типового рішення. Але обов’язковим є наявність реквізитів, які визнають документ повноцінним договором:

 • реквізити сторін, що уклали угоду (замовник і підрядник);
 • предмет договору, що включає в себе перелік робіт;
 • вартість виконаних робіт і їх обсяг;
 • терміни закінчення всього комплексу ремонтних заходів або будь-якого з етапів, якщо обсяг значний;
 • кошторис, що включає в себе весь перелік необхідних для проведення ремонту будівельних матеріалів і їх вартість; відповідальність сторін при недотриманні умов договору.

Права та обов’язки сторін

Кожна зі сторін повинна задати правила, які згодом будуть дотримуватися.

Обов’язками замовника є:

 1. надання всіх необхідних для здійснення ремонту матеріалів або оплата (компенсація) вартості придбання і доставки, якщо вони купуються підрядником;
 2. оплата виконаних робіт в розмірі і терміни, які закріплені в договорі;
 3. приймання робіт.

Замовник може залишитися незадоволений якістю виконання робіт, якщо підрядником допущені грубі порушення, що призвели до майнових втрат і дефектів. Тоді він має право пред’явити вимоги щодо приведення житла в належний вигляд або відмовитися від оплати таких робіт.

Обов’язки підрядника включають в себе:

 1. необхідність виконання всіх заходів відповідно до проектної документації;
 2. дотримання нормативних вимог з безпеки при виконанні ремонту;
 3. виправлення виявлених під час приймання порушень і дефектів.

Зміна умов угоди або відмову замовника від надання необхідних матеріалів може спричинити за собою розірвання договору. Всі спірні моменти будь-яка зі сторін може вирішити через суд.

Терміни виконання

Важливою умовою є зазначення дати початку і закінчення виконання робіт. Тому необхідно закріпити точні дати, при необхідності вказати умову продовження термінів за домовленістю сторін.

Вартість

Ціна виконання робіт за договором підряду, до якого можна віднести ремонт, може бути підтверджена кошторисом або задаватися за домовленістю. Підсумковий результат вноситься до відповідного пункту угоди.

Гарантія на виконану роботу

Дефект за допомогою одного з видів робіт може бути виявлено не відразу, тому важливо передбачити гарантійні зобов’язання підрядника. Всі недоліки, які будуть виявлені в період гарантії, повинні бути ліквідовані підрядником за свій рахунок. Після закінчення зазначеного в договорі терміну, замовник вже не зможе звернутися до підрядчика з претензіями.

Порядок здачі

Найоптимальнішим варіантом здачі-приймання виконаного ремонту є оформлення відповідного акта. Саме цей документ стане гарантом того, що замовник прийняв роботи і задоволений результатом. Виконавець же отримує гроші за роботу.