Класичний шпон – це тонкий лист натуральної деревини, який утворюється шляхом стругання або точного розпилювання дерев’яних заготовок. Застосування подібної обробки дозволяє поліпшити загальну естетику вироби без істотного збільшення ринкової вартості.

Сьогодні можна купити Двери Шпон на ринку самих різних розмірів і кольорів, що створює певні труднощі при виборі. Тому слід приділити увагу обробної специфіці в сучасній деревообробної галузі.

Яка основна мета шпонування?

З точки зору виробника – зниження витрат на виготовлення затребуваного у покупців товару: з 1 куб. м благородних сортів дерева вдається підготувати до 1000 кв. м облицювального шару завтовшки 1.15 мм. А споживач отримує доступ до модельного ряду виробів, які зовні практично ідентичні продуктам із цільного масиву. Адже за фактом натуральний шпон з цінних порід дерева дійсно відноситься до дорогих пиломатериалам, тобто володіє автентичною структурою їх обробленої поверхні. Якщо розглядати шпоновані міжкімнатні двері, то конструктивно вони складаються з:

  1. Вологостійкого МДФ, що фанерується шпоном – видима лицьова частина.
  2. Каркасу – ховається за обробкою і забезпечує загальну жорсткість.

Важливі моменти при виборі

Натуральному шпону притаманні величезне різноманіття кольорів і варіантів малюнків – при його виробництві застосовуються як традиційні сорти дерева (дуб, ясен, вишня, бук), так і екзотичні (олива, палісандр, американський горіх). Пошук оптимального варіанта зовнішнього вигляду базується на особистих уподобаннях покупця, дизайні існуючого / облаштовується інтер’єру приміщень.

При виборі шпонированного дверного полотна рекомендуємо враховувати наступні моменти:

  1. Схожість малюнка відразу на декількох моделях свідчить про те, що виробник використовує штучну шпонкову обробку.
  2. Якщо природна текстура деревини затьмарена або «розпливчаста», то на обличчя спроба приховати косметичні дефекти за рахунок шару тонуючого лаку.
  3. Якість лакофарбового покриття – рівномірне нанесення і повна відсутність запаху.
  4. Огляньте торцеву частину на предмет щільності прилягання шпону, рівного відстані по діагоналі від одного кута до іншого.
  5. Внутрішній силовий каркас – масив дерева або стільникова структура?

Шпонированная цільна деревина – це твердотільна дошка, обклеєна шпоною. Чим виправдане таке рішення? «Серцевина» виготовляється з доступної породи пиломатеріалів (ялина, сосна, туя), а ось зовнішній оздоблювальний шар якраз навпаки. У підсумку виходить гранично якісна імітація дорогого вироби з потрібним кольором, малюнком волокон.

Стільникове заповнення дверного полотна засноване на використанні гофрокартону або оргалита, яким надається ячеистая форма. Таке пустотное наповнення розміщується між плитами МДФ і каркасної рамкою. Природно, що готова конструкція виходить легкої і дешевої, але при цьому менш стійкою до механічних пошкоджень у вигляді сильних ударів.

Якщо ви шукаєте збалансовані за ціною і якістю міжкімнатні двері, то шпоновані полотна будуть підходящим варіантом. Зовні вони схожі на вироби з масиву дерева, але за рахунок більш простого внутрішнього наповнення їх вартість в рази нижче. Головне, потрібно уважно поставитися до репутації виробника, технології складального процесу і конструкції каркаса, який прихований за красивою обробкою.