Щорічно дизайнери розробляють нові актуальні моделі завіс для різних приміщень. Це стосується і варіантів штор, які можуть бути використані при створенні інтер’єру кухні, особливо якщо хочеться освіжити його і зробити своєрідним.

Багато хто недооцінює текстильний декор в кімнаті, де господині готують їжу. Однак правильно підібрані на сайті https://www.kohana.in.ua/shtory-dlja-kuhni/ штори можуть перетворити вашу кухню – «улюбленицю» всієї родини. Тому важливо знати деякі нюанси, які необхідно враховувати при оформленні віконних прорізів завісами, а також те, які штори для кухні зараз в моді.

Функціональні вимоги до кухонних фіранок

Текстильне оформлення вікна виступає не тільки важливим елементом декорування простору. Фіранки наділені певним функціоналом.

Слід звернути увагу на такі якості:

  1. Можливість захисту від яскравого сонця, сторонніх поглядів. Для цього часто вибирають класичний комплект (тюль і щільні фіранки).
  2. Легкість очищення від забруднень. Специфіка кухні призводить до швидкої втрати свіжості текстилю. Рекомендується вибирати варіанти, які не схильні швидко бруднитися. Підійдуть також екземпляри, легко піддаються пранню.
  3. Низька схильність до займання. Для кухонних фіранок кращі матеріали, які не схильні до оплавлення, швидкому займання. Краще звернути увагу на варіанти з просоченням проти запалення.

Крім того, штори не повинні втручатися. При цьому фіранки повинні відповідати вимогам естетики, відповідати загальній стилістиці оформлення інтер’єру.

Освітлення має значення

Зокрема, мова йде про сонячних променях, які в денний час доби проходять крізь засклення. Короткі штори анітрохи не послаблюють відповідний ефект. Тим більше що їх можна розсунути або підняти. З плісе і римськими шторами справи йдуть трохи складніше. Справа в тому, що їх несучий каркас і штрихи створюють візуальний вантаж. А разом з короткими шторами ефект завантаженості посилюється. Тому вибирати штори необхідно, керуючись не тільки стилем інтер’єру і вікон, а й іншими факторами:

  • Площа кухні – великий простір складно висвітлювати через темні жалюзі в типових вікнах;
  • Розміри вікон – великим склінню, що в приватних будинках, жалюзі і римські штори в єдиному екземплярі не підходять (рекомендується доповнювати сучасні завіси класичними короткими);
  • Сторона огляду і видимість – якщо вікна виходять на північ або затемнені деревом, то їх краще оточувати легкою тканиною (інакше денне освітлення за замовчуванням залишить бажати кращого).