Часто в будівництві використовуються різні будматеріали з деревини. Великим попитом користується дошка обріза. Вона може проводитися з різних порід дерева. Такі дошки дозволяють зводити міцні, надійні і довговічні конструкції. Сьогодні ми поговоримо про те, якими особливостями володіють ці вироби, і яких видів вони бувають.

Що це таке?

Обрізна дошка виглядає як звичайний пиломатеріал. При цьому вона не має обзола, тобто на краях виробів відсутня кора. За встановленим стандартом невеликий обзел все ж допустимо. Цей будматеріал повинен мати правильну форму в перетині, схожу на прямокутник. Доска обрезная купить яку можна за посиланням – дуже затребуваний матеріал.

Всі кромки з боків обрізаються. Виходить, що обробленими стають не тільки нижні і верхні частини, а й бічні. Основними характеристиками для обрізних дощок є вологість, сорт і вид найбільш використовуваною деревини.

Перед обробкою такої деревини обов’язково задаються конкретні розмірні значення. Найчастіше обрізну дошку застосовують при виготовленні різних меблевих конструкцій, для зовнішньої і внутрішньої обробки приміщень, будівництва парканів та каркасів.

Виготовляється дошка обріза шляхом розпилу цілісної колоди відразу з декількох сторін. Отримані заготовки обов’язково сушаться до певного рівня вологості. Цей пиломатеріал відрізняється високим експлуатаційним терміном.

Такі будматеріали просто монтуються, їх легко транспортувати і зберігати. Ці вироби завжди можна знайти у великій кількості і за доступною ціною, так як вони користуються попитом.

Норми і стандарти

Якісна дошка обріза повинна повністю відповідати всім встановленим державним стандартам. Основну інформацію можна знайти в ДСТУ 8486-86. Там вказуються в тому числі і допустимі розміри.

Слід виділити і ДСТУ 18288-87, який містить список використовуваних технічних термінів в лісопильної промисловості, а також конкретні визначення пиломатеріалів. ДСТУ 24454-80 визначає частку допустимих дефектів і відхилень в залежності від сортаменту і розмірів.

Широка поверхня пиломатеріалу називається в ДСТУ пласть, вузька бокова частина – кромка, а торець утворюється спиляли на вихідному колоді.

Крім того, підприємства, що займаються обробкою і виробництвом обрізної дошки, повинні отримати спеціальний сертифікат відповідності, який буде підтверджувати якість пиломатеріалу.

Види

Сьогодні існує велика кількість різновидів обрізних дощок. Кожна з них має своє маркування. Так, вони можуть відрізнятися один від одного в залежності від ступеня вологості.

Сухі

Якщо вологість становить менше 12%, то це означає, що дошки є сухими. Вони мають меншу вагу в порівнянні з іншими різновидами. Такі матеріали проходять ретельну сушку в процесі обробки. Найчастіше вона проводиться в спеціальних сушильних камерах.

Сухостій НЕ буде піддаватися ураженню різними організмами. На його поверхні не зможе з’явитися цвіль і грибок. Сухі дошки мають максимальну міцність і твердість. А також вони практично не піддаються деформацій.

Така висушена дошка з мінімальним вмістом вологи не буде з часом темніти. Вироби можуть бути двох видів: стругані і нестругані. У першому випадку спочатку обрізають колоду, виготовляючи при цьому просту обрізну дошку. Потім підбирають високоякісну сировину, призначене для майбутньої обробки. Для цих цілей видаляють кору, підганяють під потрібний розмір.