Ліжко – один з основних предметів інтер’єру в будь-якому будинку. І від того, наскільки вона зручна і якісна, безпосередньо залежить комфортність відпочинку і навіть довговічність самого виробу. Вибирати її, звичайно ж, варто з натурального матеріалу – деревини. З міркувань практичності таких виробів немає рівних.

Крім того, на ринку ліжка з масиву дерева представлені у великій різноманітності. Перед споживачами відкриваються широкі можливості вибору оптимально підходять за ціною і дизайну моделей.

Переваги та види натуральних матеріалів

Ліжка з дерева від https://interia.com.ua/krovati/ – це справжня, вічна класика. У продажі можна зустріти вироби з альтернативних матеріалів, але конструкції з масиву перевершують їх за експлуатаційними властивостями. Перевагами дерев’яних меблів варто назвати:

  • екологічність;
  • естетичність;
  • міцність;
  • довговічність;
  • презентабельність.

Вироби з масиву завжди виглядають розкішно і солідно. На відміну від металу, вони не піддаються корозії, окислення. Крім того, випускаються ліжка з різних порід деревини. Цей фактор не тільки визначає вартість готових виробів, а й відкриває широкі можливості вибору фактури і колірної гами.

Основною сировиною для виготовлення ліжок служить масив бука, вільхи, сосни, ясена, дуба, берези. Елітні та ексклюзивні моделі проводять з дорогих цінних або екзотичних порід. Серед поширених найбільш доступною є меблі з сосни. Естетична деревина податлива в обробці, за рахунок вмісту смолистих речовин мало схильна до гниття і навіть здатна поліпшити мікроклімат в приміщенні. Однак по міцності сосна поступається вільхи, ясена, буку або дуба. Тому якщо в основі вибору лежать фортеця і витривалість, то краще звернути увагу на моделі з перерахованих вище порід. В цілому, при покупці важливо враховувати не тільки тип матеріалу, а й саму конструкцію.

Нюанси вибору

В першу чергу важливо визначитися з габаритами і типом конструкції. Двоспальні ліжка з дерева випускаються в різному розмірному ряді. Стандартні параметри становлять 140х190 см. Але також є в продажу моделі великих габаритів: з шириною 160, 180 або навіть 200 см, з довжиною до 210 см. Вибір в даному випадку залежить від індивідуальних особливостей покупців і площі спальні. Для власників малогабаритних квартир актуальним буде питання можливості трансформації або додаткових функцій ліжка. Сьогодні можна придбати або замовити ложе з підйомним механізмом або стаціонарну конструкцію з висувними ящиками. Останні можуть виконувати роль комода як для спальної білизни, так і для інших речей.