Застосовується два способи кріплення гіпсокартону – з монтажем каркаса і без нього. Детальніше про них розповімо в нашій статті.

Кріпимо без монтажу каркасу

Цей спосіб нескладний, кріплення відбувається за допомогою клею. Головна умова, щоб поверхня була рівною, гладкою і сухою.

Спочатку стіна очищається і обробляється ґрунтовкою. Якщо при вимірі стіни з’ясовується, що будуть потрібні не цілісні листи, їх слід підготувати заздалегідь. Розріз робиться за допомогою малярного ножа. Якщо лінія відрізу непряма, застосовується електричний лобзик.

Для приклеювання використовують будівельний гіпс з додаванням в нього шпалерного клею або ПВА. Від того, наскільки рівна стіна, залежить товщина шару нанесеного клею. За допомогою шпателя наносять великі порції клею рівномірно по периметру аркуша.

Для рівномірного приклеювання по листу акуратно постукують гумовим молотком. Рекомендовано залишати проміжки між листами гіпсокартону шириною до 7 мм і робити зазори: з боку стелі відступити до 5 мм, з боку статі – до 10 мм. Зазори у статі закриваються плінтусами, а шви і зазори у стелі зашпакльовуються.

Кріпимо з монтажем каркаса

Цей спосіб більш складний і дорогий, але його переваги незаперечні. За допомогою такої конструкції можна вирівнювати будь-які, самі нерівні поверхні і проводити тепло- і звукоізоляцію. Для каркасного способу не потрібно готувати поверхню стіни.

Каркас виготовляється двома способами: з брусків дерева або з оцинкованих профілів. Першим етапом проводяться заміри стіни з розміткою розміщення напрямних профілів. Вони розташовуються по периметру. Потім розміщуємо профілі по вертикалі через рівні проміжки (40 см). Вертикальні профілі прикріплюються за допомогою підвісів, розташованих один над одним, відстань між ними не більше 80 см.

Монтування каркаса починається з верхнього направляючого профілю, він прикріплюється до стелі із застосуванням шурупів і дюбелів. Потім до підлоги кріпиться нижній направляючий профіль і надійно закріплюються бічні напрямні профілі з подальшим кріпленням підвісів. Далі в напрямні профілі вставляються несучі і прикручуються до підвісів з використанням саморізів. Тепер каркас готовий повністю і можна приступати до кріплення гіпсокартону.

Для забезпечення теплоізоляції приміщення, відстань від стіни до гіпсокартону наповнюється будь-яким утеплювачем. При закручуванні саморізів, стежте, щоб їх головки були «прітоплена» в гіпсокартон на 1-2 мм.

Після того, як зробили стіни, настав час дізнатися, як кріпити гіпсокартон до стелі.

Способи кріплення не відрізняються, але є специфіка проведення робіт зі стелею. Необхідно заздалегідь розвести електричні кабелі по каналах. Якщо плануєте встановити світильники, потрібні заставні профілі. Під масивний світильник доцільніше закріпити в стелі анкерний болт.

Стелі з гіпсокартону можуть бути складними, що складаються з декількох рівнів, з нішами для підсвічування.