Дивлячись на добротні й солідні кухні в тосканському стилі, важко повірити, що такий декор став відомим порівняно недавно – в 50-х роках ХХ століття.

До цього він очолював лише в сільських інтер’єрах Тоскани, однак в період стрімкої урбанізації країни, коли маленькі селища поглиналися розрослися містами, колорит і зручність провінційної кухні Італії оцінили не тільки міські мешканці, а й дизайнери, звівши тосканський стиль на п’єдестал світової моди.

Так чому ж так привабливі італійські кухні в стилі модерн для сучасних жителів? Перш за все, своєю зручністю і функціональністю, адже тут все необхідне знаходиться під рукою. У тосканському декорі використовуються натуральні матеріали, що мають природні відтінки, поєднання яких створює неповторний сонячний світ, наповнений затишком і красою. Італійський інтер’єр побудований на контрастах: шорстка поверхня оштукатурених або декорованих штучним каменем стін підкреслює гладкість глазурованої плитки, масштабність дерев’яних меблів оттеняется “мереживом” кованих виробів.

Важливу роль в тосканському інтер’єрі грає поєднання кольорів, серед яких особлива перевага віддається насиченим природним відтінкам. Традиційно класичні кухні Італії оформляють в насичених червоних, жовтих і оранжевих тонах.

Дуже популярно поєднання білого з синім, блакитним або зеленим, також в тосканських інтер’єрах можна побачити теракотові, бордові і винні відтінки. Як елементи декору застосовується кухонне начиння: каструльки, сковорідки, страви, розвішані на стінах або розставлені на спеціальних полицях.

Якщо ви уважно придивитеся, як виглядають кухні Італії, фото яких часто зустрічаються в каталогах, ви не зможете не помітити, що в їх оформленні широко використовується дерево. Дерев’яні підлоги, дерев’яні панелі або декоративні балки на стелях і, звичайно, дерев’яні меблі.

Особливу увагу привертають столи для кухні – Італія завжди була країною з сильними сімейними традиціями, тому столи тут масивні і довгі, щоб за ними вільно могло розміститися велике сімейство. Стільниця може бути виконана як для домашнього або незабарвленого дерева, так і каменю. Також можливе використання в обробці стільниць керамічної плитки білих і блакитних відтінків.

Під стать столів підібрані і стільці для кухні Італія. Виконані з натурального дерева, з високими зручними спинками, які можна пом’якшити декоративними подушечками – вони немов спеціально створені для дружніх посиденьок.

Також цікава й інша кухонні меблі в тосканському стилі. Вона часто буває прикрашена різьбленням із зображенням тварин, гілок оливи або класів пшениці, часто в декорі італійських меблів використовуються ковані деталі і інкрустація. Сподобається кухня в італійському стилі і любителям вітражів, які тут можна зустріти як у вигляді елементів, що прикрашають вхідні двері або меблі, так і вітражних плафони для світильників.

Серед інших предметів меблів, які допомагають створити італійський стиль в інтер’єрі кухні, використовуються комоди з висувними ящиками для зберігання посуду, місткі шафи і полиці, на яких розставляють баночки з маслинами і спеціями або декоративні вироби з кераміки.

Дуже важливо, щоб меблі на кухні виглядала так, як ніби нею користується вже кілька поколінь власників. Зрозуміло, що не всім по кишені покупка антикварної дерев’яних меблів, проте цю проблему легко вирішити, вибравши штучно зістарений кухонний гарнітур.