До речі, добре виглядати в інтер’єрі буде антикварний кришталь і скло, які можна підібрати на порталі для нумізматів та колекціонерів.

Розуміючи, що вишуканості як би і хочеться, а грошики як би і немає, ліземо на горище і дістаємо бабусину етажерку, що відслужила свого часу не одну службу і не одному поколінню, і безславно порошиться донині. Привести її в божеський вид теж коштує грошей і втручання хорошого майстра. Бо просто змахнути пил ганчіркою не вийти. Значить, знову приходимо до розуміння грошових витрат на відновлювальні роботи, тобто на реставрацію. Можна обійтися малою кров’ю і, накопавши в інтернеті відомостей про відновлення такого роду, пройтися пензликом з лаком, але і результат вийти такий же, невигадливий.

Наступний момент, який теж вимагає уваги – куди її прилаштувати. І не тільки куди, але і як. Тут вже треба б дизайнера. Але можна і без нього, красеня обійтися. Оскільки, якщо річ відверто невибаглива, то куди її не поставити, вона всюди буде не до місця. Бо антикварна річ просто зобов’язана служити прикрасою домашнього дизайну.

Якщо антикварна річ придбана у хорошого колекціонера за хорошу грошики, розклад буде зовсім інший. В цьому випадку, вся решта меблів повинна, майже в прямому сенсі цього слова, танцювати навколо дорогого придбання. І вигідно його відтіняти. Воно одне повинно відразу ж кидатися в очі, бо конкуренції в цьому випадку дорога штучка не потерпить. І якщо це старовинне шкіряне крісло, то уявіть, скільки повинен коштувати камін, у якого воно зволить стояти.

Безумовно, антикваріат, хоч бабусин, хоч істинний, найкраще поєднувати з класичним стилем. У всякому разі, це і зручніше, і легше. Але якщо вже серйозно захотілося притулити бабусину софу на хайтековські кухню, бажано зробити якусь перехідну щабель. Згладити, так би мовити, входження старого в нове. Інакше, навіть якщо гучно обізвати софу місцем відпочинку Наполеона Бонапарта, вона буде бити по сприйняттю оточуючого простору не гірше самого імператора.

І останнє: слід пам’ятати, що старі речі тому й старі, що довго живуть. І в процесі цього життя, так само, як і люди, напрацьовують свою власну енергетику. І яка вона була, ніхто до кінця не знає. Тому, вдивляючись в дзеркало 18 століття, що не дуже дивуйтеся, виявивши там промайнула розмитий профіль колишньої власниці.

Але ця рекомендація вже працює тільки для особливо чутливих любителів старовини.