Зимовий сад – це поєднання тропічних рослин з холодною зимою, літніх квітів з коротким зимовим днем, різноманітність флори з малою кількістю сонячного тепла.

Але облаштування зимового саду вимагає рішення маси проблем – від підтримки необхідного рослинам мікроклімату до забезпечення їх сонячним світлом.

Чи не кожне світлопрозоре пристрій можна вважати зимовим садом. Скільки б рослин не було посаджено, наприклад, на лоджії звичайної квартири, вона не є зимовим садом, адже на лоджії немає власного мікроклімату, не підтримуються необхідні температура повітря і підвищена вологість.

Обов’язковою складовою зимового саду є система дренажу, що дозволяє позбутися від конденсату на внутрішніх стінах світлопрозорого будови, що утворюється в процесі життєдіяльності рослин.

Зимовий сад не може існувати без дренажної системи, яка зазвичай реалізується спеціальними жолобами. Кут нахилу елементів скління також має велике значення при вирішенні проблеми виведення конденсату з зимового саду.

Перед початком будівництва необхідно визначитися, яке буде основне призначення майбутнього зимового саду: чи буде це приміщення житловим, або використовуватися тільки для сезонного проживання.

Відповідь на це питання є важливим, оскільки від цього залежить вибір системи опалення.

Але, проте, основна складова зимового саду – це міра його озеленення та облік видів рослин, які передбачається в ньому розмістити.

Без цих компонентів неможливо скласти точний проект зимового саду, а також визначити його розташування відносно рози вітрів, властивою даному регіону.

Зимовий сад – дуже масивна споруда, тому при його монтажі потрібно врахувати все – від матеріалів, що використовуються при будівництві до конструктивного вирішення самої будови.

Тому під зимові сади необхідно будівництво фундаменту, а несучі профілі елементів скління виготовляються зі сталі чорного прокату і алюмінієвих сплавів.

Нерідко фундамент багаторівневих зимових садів не поступається фундаменту маленького заміського будинку.

При будівництві зимового саду, як частини будинку, необхідно враховувати снігові і вітрові навантаження в регіоні. В такому випадку зведення зимового саду передбачає демонтаж однієї зі стін будинку і, можливо, покрівлі.

У разі неможливості перетворення фундаменту будинку, несуча конструкція зимового саду, жорстко кріпиться до стін будинку, які можуть бути доповнені різними балками або колонами.

Вартість будівництва такого зимового саду залежить від елементів його скління і площі. Зараз найчастіше використовуються склопакети з товщиною скла від 5 до 6 міліметрів.

Популярні також багатокамерні склопакети, що володіють чудовими тепло- та звукоізоляційні властивості. Звичайно, вартість таких склопакетів перевищує номінальну вартість звичайних, але ефективність їх застосування окупить різницю в цінах.

Існує ще безліч нюансів при зведенні зимового саду, оскільки потрібно не тільки зробити його зовні привабливим, але і до дрібниць продумати безпеку і надійність конструкції.