Облаштування прибудинкової ділянки є значущим моментом для кожного домовласника. Для того щоб територія виглядала доглянутою мало озеленити її, необхідно подбати про акуратні доріжки і майданчики.

Якщо раніше через бідність вибору варіантів було небагато – асфальтування або бетонування необхідних ділянок, то сьогодні ситуація в корені змінилася. Варіантів існує маса, як бюджетних, так і не дуже.

Бетонна тротуарна бруківка – практичний матеріал

Одним з практичних і естетично привабливих варіантів є використання бетонної тротуарної бруківки для облагородження прибудинкової території.

Варто відразу обмовитися, що в класичному розумінні і відповідно до технічних документами бруківкою вважаються вироби при виготовленні яких використовується натуральний камінь.

Все ж інші тротуарні покриття, що виготовляються з бетону, по суті є плиткою. Умовне ж поділ на категорії “бруківка” і “плитка” в даному випадку використовується для зручності розуміння про що йде мова.

Тротуарна бруківка є досить універсальним матеріалом, так як з її допомогою можна облаштувати як вузькі садові доріжки або зону відпочинку, так і під’їзна колія до дому. Головне, треба підібрати її з відповідними характеристиками.

Крім різних лінійних розмірів існують і два варіанти виготовлення тротуарних покриттів – вібролиття і вібропресування:

1. вібролиту плитка. Для її виробництва застосовується бетон, який має рухливість П3 або П4, а марка не перевищує М300. Кількість же води повинно бути достатнім для швидкої формовки на вибростоле. Такий підхід відбивається на якості плитки, але дозволяє виготовляти більш привабливі екземпляри.

2. Вібропресована плитка. Співвідношення цементу і води тут дещо інше. Робоча суміш має напівсуху жорстку консистенцію. Після пресування в особливих касетах і затвердіння на виході виходить міцне бетонний виріб.

Порівнюючи ці дві технології можна сказати, що вібропресованние тротуарні покриття більш якісні, а вібролиту – привабливіше своїм зовнішнім виглядом.

Якщо дані показники витримані, то експлуатаційний період такої бетонної бруківки буде варіюватися від 15 до 30 років (все залежить від кліматичних умов, тимчасового навантаження на покриття і т .п.).

Але нерідко можна спостерігати якийсь парадокс – бруківка якісна, а термін служби виявляється досить короткий. У чому причина такого явища?

Нерідко при придбанні тротуарної бруківки виникає дилема і з вибором кольору. Так, яскраве мощення привертає увагу, але так чи так все безхмарно в даному випадку.

Зверніть увагу! Якщо ви хочете придбати кольорову бруківку, то краще віддавати перевагу тротуарної бруківки, яка пофарбована натуральними пігментами. Вибір колірної гами, звичайно, невеликий, але зате більш стійкий до вицвітання. Яскраві вироби з бетону досить сильно тьмяніють вже в перший сезон.

Як укласти бруківку своїми руками?

Якщо ви ставитеся до тієї категорії людей, які прагнуть все робити своїми руками і вирішили самостійно впоратися з укладанням бруківки, то тоді інформація нижче вам обов’язково стане в нагоді.

Для початку вам необхідно буде визначитися за якою схемою ви будете викладати тротуарну бруківку. Залежно від малюнка і площі мощення купується необхідну кількість матеріалу.