Перш ніж проводити ремонт в квартирі, важливо здійснити підготовчі роботи, від якості яких буде залежати успішність самого ремонту. Спочатку необхідно позбутися від старих покриттів.

Найчастіше цей етап підготовчих робіт проходить без використання будь-яких особливих інструментів. Так, пінопласт плитка легко поддевается невеликим шпателем. Щоб видалити залишки клею, треба скористатися металевою щіткою або стамескою.

Корисні поради і рекомендації

Складність зняття паперових шпалер безпосередньо залежить від якості їх нанесення. Іноді шпалери відпадають практично самі. Але найчастіше потрібно запастися хутряним валиком, який використовується для нанесення теплої води на шпалери. Після цього шпалери віддираються гранично легко. Підлога також знімаються без проблем, якщо не забути перед зняттям видалити всі плінтуси. Якщо ви збираєтеся ставити нові міжкімнатні двері, подбайте про видалення старих коробок, які не придатні для нових елементів.

Що ще важливо знати?

Після вищевказаних робіт варто подбати про проведення проводів. Якщо виникне відповідна необхідність, перенесіть вимикачі і розетки саме на цьому етапі, оскільки потім буде пізно. У цій справі вам потрібно використовувати штробельного інструмент. Отвори для «розеткових» коробок робляться за допомогою спеціальної насадки на перфоратор. Якщо ви збираєтеся покласти нову плитку у ванній кімнаті, подбайте про придбання плиткореза, оскільки найчастіше даний інструмент буде вам необхідний, навіть якщо ви прорахували все до дрібниць. Як правило, плиткорез досить складно знайти «у сусідів», тому запасіться їм заздалегідь.

Як бачите, підготувати квартиру до ремонту зовсім нескладно, головне точно слідувати всім порадам і рекомендаціям, які дають професіонали. У такому випадку, ви зможете зробити все необхідне швидко і якісно.