У нашій країні в більшості регіонів взимку бувають досить сильні морози. Тому озеленення ділянки вимагає професійного підходу до вибору рослин та дерев.

 Хвойні дерева

Ландшафтні дизайнери радять використовувати хвойні дерева. Ці зелені насадження дають власникам безліч переваг:

  • Хвойник очищає повітря і створює атмосферу свіжості.
  • Виділення фітонцидів благотворно впливає на дихальну систему людини.
  • Присутня можливість вибору рослин по швидкості збільшення висоти, обсягу. Є низькорослі сосни і ялинки, які в подальшому практично не вимагають додаткового догляду.

При виборі хвойних дерев треба враховувати, що багато хто з них досить примхливі. Однак є й ті, які ростуть практично при будь-яких умовах.

Вибираємо сорт хвойного дерева

Сосни та ялинки завжди привертали садівників своєю монументальністю і відносної невибагливістю. Зараз вибір цих рослин істотно збільшився. У продажу є сосна гірська декількох різновидів, кожна з яких має певні унікальними рисами:

  • Ophir – невибаглива деревце, крона якого і через 10 років не перевищить в діаметрі 0,5 м. Її особливістю є те, що голки взимку стають жовтого кольору.
  • Pumilio також невимоглива до грунту і дотримання певного графіка поливу. Має хорошу морозостійкість. У віці 30 років висота крони становить близько метра.
  • Winter Gold в десятирічному віці нагадує кулю, висота якого становить 0,5 м, а діаметр 1 м. Так само як і у Ophir її голки взимку жовтіють, але при цьому мають золотистий відлив.
  • Mughus. Її родзинка – чагарникова форма. Підходить для вирощування в міських умовах. Любить місця з гарною освітленістю.
  • Mops – зростає істотно повільніше, ніж всі інші різновиди гірської сосни. Має виражену кулясту форму. Це не деревце, а чагарник. Діаметр кулі до 10 років досягає 0,5 м.

Є й інші сорти гірської сосни, але саме ці найбільш затребувані ландшафтними дизайнерами при оформленні прибудинкової території.

Чи потрібен хвойним деревам додатковий догляд?

Незважаючи на те, що більшість різновидів сосни гірської є досить невибагливими рослинами, це не означає, що від підгодівлі ґрунту і обрізки гілок можна відмовитися. Виконувати ці роботи повинні фахівці. Самостійне зрізання гілок може призвести до того, що крона сосни перестане виглядати привабливо. Усунути цей недолік в подальшому буде досить складно, через низьку швидкості росту пагонів.