При замовленні меблів більшість людей керуються тільки дизайном матеріалу.

Але на характер та ціну оббивки для меблів впливають ще й особливості та експлуатаційні властивості. Сьогодні ми назвемо п’ять типів тканин та їх характеристики:

  1. Жаккард – витончена шовковиста матерія. На початку ХІХ століття Жозеф Жаккар зробив верстат, завдяки якому з’явилася можливість розпочати промислове виробництво такого матеріалу. Тканина має міцну фактуру, довговічність, завжди має великий візерунок. Вона досить дорога, але купити тканину для меблів з оригінальним малюнком мріє багато хто.
  2. Шеніл – дуже надійний матеріал з рельєфною структурою та великим асортиментом кольорів. Для виготовлення використовують розпушені природні чи штучні нитки. Вологе прибирання меблів з шеніл не підходить.
  3. Рогожа – пружна, міцна матерія, що має виразний рельєф. Для її створення сплітають поліестер, бавовну чи акрил. Легко чиститься: її треба іноді пилососити, у крайньому разі допускається почистити трохи мокрою ганчіркою, але полоскати та відбілювати її не варто.
  4. Оксамит – з французької мови найменування перекладається як «волохатий». Гладка тканина, яка віддає перевагу чистці без використання води та миючих засобів. Створюється з різних волокон: бавовняних, шовкових, вовняних із додаванням лайкри або поліестеру.
  5. Флок – екологічний, довговічний матеріал. Прекрасно підходить для прання в машинці, не знебарвлюється і довго утримує насиченість палітри кольорів. При виробництві на тканинну поверхню приклеюють пучки обробленого електрохімічним складом текстилю так формується візерунок або малюнок.

Якщо у вашому будинку мешкає кіт або кішка, то радимо вам підібрати спеціальну оббивку.