Для обслуговування автомобілів потрібні різноманітні інструменти. Не важливо при цьому, де обслуговується транспортний засіб – на парковці, в гаражі чи в автосервісі. Дуже часто інструменти об’єднують в набори. Набір інструментів для авто може містити як однотипний інвентар (наприклад, тільки ключі), так і різноманітний.

Зазвичай набір інструментів – це великий та міцний пластиковий кейс із ручкою. У такому кейсі весь інвентар завжди під рукою, також його зручно транспортувати в руках і в багажнику автомобіля.

gcai216r-3.png

Список інвентаря в наборі інструментів для авто

Подібні набори бувають призначені як для звичайних автолюбителів, так і для працівників автосервісів. Пересічним власникам достатньо мати набір інструментів для авто, що дозволяє виконати найпростіші роботи. Співробітники автосервісів обирають комплекти інструментів, що є надійними, зносостійкими та міцними, адже майстри користуються ними постійно.

Коли людина шукає собі набір інструментів для авто, то їй краще орієнтуватися не на марку виробника, а на вміст, тобто, на те, який саме інвентар є у цьому комплекті. При цьому, є кілька інструментів, що мають бути обов’язково:

  1. Різноманітні ключі. Без даного інвентарю неможливо почати жодний ремонт чи обслуговування. Ключі бувають ріжкові, накидні, торцеві (з тріскачкою та змінними головками або суцільні), накидні. Їх достатньо мати у розмірах від 6 до 18 мм. Звичайні ключі радять мати двосторонні, де кожна головка має свій розмір. Що стосується торцевих, їх має бути один ключ із тріскачкою та змінні насадки різних розмірів.

  2. Викрутки – шліцеві та хрестові. Найчастіше болтами під викрутки закріплені деталі авто в салоні, клеми акумулятора тощо. Викрутки зазвичай використовуються з болтами невеликих розмірів (у великих болтів головка йде під ключ).

  3. Обценьки, кусачки та інший подібний інвентар. Потрібен, щоб зачистити дроти, виконати роботу з дрібними деталями тощо.

  4. Набір біт (насадок) для шуруповерта. Завдяки цим насадкам можна розкрутити саморізи, шурупи. Вони мають різні форми – не тільки шліцеву та хрестову. Біти використовуються при обслуговуванні автомобілів, також корисні й у побутових умовах. Біти бувають різних форм та розмірів, можуть мати чи не мати захисного покриття.

  5. Додаткові важливі інструменти, котрі полегшують обслуговування автомобілів. Серед них – напилок, молоток, ліхтарик тощо.

gcai150r.jpeg

Набори інструментів для авто бувають різних комплектацій. Не завжди до них включають додатковий інвентар, його іноді доводиться купувати окремо. Тому слід перед придбанням докладно ознайомитись зі складом набору.