Будь-який вид будівельних робіт на висоті передбачає використання опори. Будуть це прості драбини, вежі-тури чи будівельні ліси, багато в чому залежить від поставлених вами завдань і масштабів об’єкта.

Сьогодні хочемо поговорити про вибір вишки-тури і про те, що потрібно враховувати при покупці за даним посиланням https://virastar.ua/katalog/vyshki-tury такого обладнання.

Вишка-тура та її переваги

Відразу відзначимо, що дана модульна конструкція дозволяє працювати на відносно великій висоті (максимум 22 метри). Вона може стати відмінним помічником при обробці фасаду, ремонті покрівлі, обшивці зовнішніх стін і ін. Одним словом, там, де встановити будівельні ліси було б недоцільним рішенням.

Її відмінними рисами є:

  1. швидкість і легкість процесу складання (в середньому, на установку йде 20-30 хвилин);
  2. надійність і безпеку (гарантією виступають металеві ригелі і стабілізатори);
  3. комфортні умови роботи (на просторому майданчику можуть вільно розташуватися кілька робочих разом з необхідними інструментами і матеріалами);
  4. можливість пересування по периметру об’єкта без обов’язкового демонтажу всієї вишки-тури (мобільність – заслуга невеликих коліс);
  5. можливість зведення в обмеженому просторі.

Які фактори варто врахувати при виборі обладнання?

Щоб вибрати оптимальний варіант вишки-тури, важливо спиратися не тільки на їх характеристики конкретної моделі, а й на специфіку робіт, які ви збираєтеся робити. В першу чергу визначитеся із завданнями, після чого сміливо приступайте до вивчення каталогів і асортименту будівельних магазинів. Отже, які параметри конструкції можна назвати найбільш значущими?

Висота

Виробники пропонують широкий вибір вишок-тур, висота яких варіюється в межах 3-22 метрів. Невисока конструкція стане прекрасною покупкою, якщо ви плануєте використовувати її для господарських потреб або ремонту фасадів невеликих будівель. Вишки-тури висотою більше 10 метрів універсальні і необхідні тоді, коли працювати належить на значній висоті.

Кількість секцій

Основою всієї споруди є базовий блок. На нього встановлюються секції, число яких залежить від моделі вишки і ваших потреб. Їх може бути від 1 до 10 і більше. Знову-таки, для побутового застосування велика кількість секцій виявиться непотрібним, адже 1 секція відповідає висоті 1 поверху. Враховуйте даний момент при покупці. Оптимальне число секцій для масштабних цілей – 13.

Площа робочої зони

Комфортні умови – запорука успішного проведення робіт. Щоб розміститися на платформі змогли 1-2 людини разом з будівельним інвентарем і матеріалами, її площа повинна складати не менше 1х2 м або 1,2х2 м.

Граничне навантаження

Те, яку вагу зможе витримати вишка-туру, вкрай важливо. На конструкції з вантажопідйомністю 150-250 кг/м2 варто звернути увагу.

Матеріал

У спеціалізованих магазинах зустрічаються алюмінієві і сталеві вишки-тури. Перші відрізняються відносно невеликою вагою, мобільністю і універсальністю. Однак максимальне навантаження на вироби з алюмінію складає всього 150 кг/м2. Вироби зі сталі тут перевершують аналоги: їх максимальна вантажопідйомність дорівнює понад 200 кг/м2. Відповідно маса всієї конструкції буде важити більше, що ускладнює процес транспортування і монтажу.

З огляду на всі зазначені нами параметри, ви без праці виберете ідеальну для вас вишку-туру.