Відвідуючи різні приміщення, багато хто може дивуватися тому, якими різними враження були після того, як в них вдавалося побувати, і колірна гама відіграє в цьому не останню роль.

Одні кольори вважаються м’якими та не впливають на психіку негативно, інші можуть викликати серйозний дискомфорт і неприємні відчуття. Детальніше про поєднання кольорів можна дізнатися з даного матеріалу.

Багато білого може викликати відчуття лікарні, а не чистоти

Найбільш універсальним кольором для будь-яких приміщень вважався білий і наближені до нього варіанти відтінків, проте фахівці з кольоротерапії з цим не згодні – у великій кількості білий колір може викликати відчуття не урочистою і чистоти, а лікарні. Тому білий колір можна використовувати як переважний, але в поєднанні з іншими квітами, наприклад, світло-сірим, яскраво-рожевим, шоколадним – урізноманітнює інтер’єр.

Поєднання світлих відтінків дає відчуття ніжності та розширює простір

Найбільш гармонійним прийнято вважати поєднання світлих відтінків однаковою насиченості, наприклад, бузкового та абрикосового, рожевого і м’ятного, бежевого і персикового. Такі кольори не тільки розширюють простір, а й допомагають відчути комфорт і тепло, відчувати заспокоєння. Такі поєднання найкраще використовувати для оформлення ванної кімнати та спальні.

Тепле з яскравим

В оформленні залів, кухонь, їдалень, віталень кімнат фахівці радять використовувати теплі кольори, близькі до осінніх відтінків – бежеві, охру, червоні, коралові, мандаринові. Вони збуджують апетит і можуть викликати відчуття теплоти, а іноді і розкоші. Фахівці радять поєднувати яскравий і теплий відтінок теплої гами, наприклад, бежевий з червоним (можна зробити червоні акценти), кукурудзяний з яблучним, колір кава з молоком з відтінками шипшини.

Нейтральний базовий та яскраві акценти

В оформленні будь-якого інтер’єру правильно вибрати базовий колір і підібрати до нього інші відтінки. Найбільш популярні базові кольори – білий, світло-сірий, бежевий, абрикосовий, блакитний, світло-зелений, кукурудзяний. Їх можна використовувати як основу інтер’єру, а додаткові використовувати як перехідні кольори й акценти. Наприклад, базовий колір сірої кухні можна розбавити блідим кораловим і зробити червоні акценти у вигляді яскравого посуду в горох – це буде виглядати дуже стильно.

Мандариновий відтінок та синій колір для ванної

Дизайн ванної кімнати передбачає холодні відтінки. Традиційними можуть бути синій, бірюзовий і блакитний кольори, які можна використовувати як базові та основні в дизайні інтер’єру, а додатково до них підбирати такі кольори як білий, бежевий, кукурудзяний, блакитний. Вітається поєднання різних синіх і блакитних відтінків, проте, щоб інтер’єр не виглядав нудно, можна додати яскравий жовтий або помаранчевий акцент.

З чим краще всього поєднуються темні тони?

Якщо в інтер’єрі переважають чорні тони, то їх важливо розбавити яскравими кольоровими акцентами – картинами на стінах, різними кольорами, яскравими меблями, інакше колір буде виглядати похмуро і створювати відчуття, що квартиру не встигли привести в порядок після пожежі. Можна зробити перехідний колір бузковий і темно-зелений, наприклад, поєднуючи такі кольори, як чорний, м’ятний і малахітовий. Головне, щоб вони виглядали гармонійно, створюючи відчуття стилю і затишку в домі.