Далі поговоримо про плюси і мінуси прихованих дверей.

Переваги:

1. Повністю інтегрується в стеновое простір. Дуже зручно при наявності великої кількості дверей з одного приміщення (в кухню, ванну, вбиральню, кімнати і т.п.). Дверні прорізи в цьому випадку не будуть псувати і обтяжувати загальне приміщення.

2. Займають менше місця. Відсутність лиштви дозволяє зробити установку навіть у вузьких місцях не жертвуючи шириною дверного полотна.

3. Зручні для отворів нестандартної форми. Ці моделі ідеальні для відгородження простору під сходами, для скошених прорізів в мансардному поверсі та інше. Конфігурація таких дверей може бути будь-хто.

4. Більш широкий світловий отвір. Так як в даному випадку відсутня стандартна коробка.

5. Габарити нестандартної форми. За допомогою прихованих дверей можна перекрити досить широкий і високий (аж до самої стелі) отвір в стіні, з чим звичайні двері не завжди справляються.

6. Різноманітність обробки. Обробку можна варіювати виходячи з власних уподобань. Можна як зробити акцент на такому дверному полотні, так і повністю “розчинити” його в інтер’єрі.

7. Економія коштів. Приховані двері обійдуться дешевше, ніж дорогі дерев’яні моделі. А ось естетика при установці таких дверей навіть може і виграти.

Недоліки (в основному вони технічного плану):

1. Установка на початковому етапі ремонту. Монтувати короб під такі двері треба до чистової обробки стін, встановити таку модель двері в кінці ремонту не вийде.

2. Двері прихована тільки з одного боку. “Невидимої” двері буде тільки в одній площині. З іншого боку вона буде втоплена всередину стіни. Так що треба буде заздалегідь продумати, як це можна буде обіграти для збереження естетики в інтер’єрі.

3. Вартість монтажу. Установка таких дверей обійдеться дорожче, ніж монтаж класичної моделі. це пов’язано зі специфікою робіт.

4. Ціна двері. Найдешевші це розсувні моделі вітчизняних виробників, імпортні варіанти обійдуться дорожче. Ціна зростає і на митників моделі. Найдорожче коштують рото-двері.

Як ви бачите, приховані міжкімнатні двері є дуже цікавим варіантом для додання інтер’єру своєрідної родзинки і стилістики.