Стелю можна побілити, пофарбувати, обклеїти шпалерами, зробити дзеркальною. Варіантів маса, але ви зупинили свій вибір на шпалерах. Що ж, відмінно. Тепер слід вибрати відповідні шпалери, домогтися того, щоб поверхня стелі стала ідеально рівною і, власне, провести обклеювання стелі шпалерами.

З вибором шпалер не повинно бути ніяких проблем. У гіпермаркетах будівельних матеріалів такий багатий асортимент, що очі розбігаються – можна придбати все, що душа забажає.

Головне, визначитеся з малюнком і необхідною кількістю рулонів (в спеціалізованих магазинах, як правило, є таблиці розрахунку необхідної кількості в залежності від розміру рулонів, так де можна скористатися консультацією продавця).

Не забудьте, що матеріал потрібно купувати з запасом для того, щоб не бігати потім по магазинах у пошуках відсутніх шпалер. Якщо ви хочете заощадити при покупці шпалер, перед відправкою в магазин перегляньте промо-каталоги роздрібних мереж, які, як правило, представлені на сайтах компаній.

Перед початком основних робіт вирівняйте стелю. В першу чергу, змийте всю стару побілку або видаліть раніше наклеєні шпалери зі стелі. Якщо на поверхні стелі є тріщини, нерівності, то їх слід обштукатурити. Після цих робіт стелю покривається спеціальною ґрунтовкою.

Підготуйте весь необхідний інструмент, який стане в нагоді в процесі роботи, розведіть у великій ємності клей і приступайте до основної частини роботи.

Заміряйте довжину стелі і розділіть шпалерне полотно на однакові смуги, рівні цієї довжині. Покладіть шпалери на чисту підлогу і промажте зворотну сторону клеєм за допомогою валика.

Не забудьте нанести клей і на поверхню стелі, скориставшись валиком з подовженою ручкою. Так шпалери краще скріпити з стелею. Дуже важливо простежити за тим, щоб смуга лягла рівно на стелю.

Інакше вся робота буде зроблена незадовільно. За допомогою силіконового шпателя або невеликого валика потрібно видалити всі бульбашки і розрівняти шпалерну смугу.

Коли з першої смужкою буде покінчено, можна приступати до наступного. Після закінчення всіх робіт залишається тільки канцелярським ножем обрізати нерівні краї і підігнати шпалери під стельовий плінтус.