Полотна натяжної стелі прийнято класифікувати на:

  1. однотонні
  2. багатобарвні

І знову головними стають питання дизайну. Очевидно, що різні колірні рішення можуть надавати особливий психологічний вплив на людину, крім того, дуже важливо правильно поєднувати кольори в приміщенні. Можна також додати, що світлі матеріали стелі ефективніше підвищують освітленість і збільшують обсяг, а, наприклад, темні глянцеві плівки – краще відображають предмети (ефект дзеркала). Замовити натяжной потолок в г. Першотравенск можна за посиланням.

Барвисті полотна можуть мати будь-яку текстуру: глянець, матову, сатин. Вони або збираються спайкою з декількох полотен різного кольору (в тому числі складні візерунки), або просто друкованим способом наносяться додаткові кольори.

Окрема категорія продукту – це «художнє» натяжне полотно, окрас якого виробляється на широкоформатному принтері. Можна друкувати на тканині і на ПВХ плівках, на будь-якій текстурі, на будь-якому базовому кольорі. Це буде «плоский» або об’ємний 3D-малюнок (в тому числі фотографія), який проникає в глибину матеріалу.

Щоб отримати абсолютний ексклюзив, деякі власники замовляють аерографічний розпис вже встановленої стелі.

Увага! Вартість широкоформатного друку додається до базової ціни полотна.

Незвичайні натяжні стелі

Мова йде про стелях, які володіють розширеними технічними і функціональними можливостями. Як правило, унікальність даних моделей полягає в багатошарової природі полотен або в комплексному використанні спеціального освітлювального обладнання.

1. «Зоряне небо» – плівка або тканина перфорується, а до отворів підводиться освітлення: оптоволоконні нитки, світлодіоди, мініатюрні точкові світильники. Деякі полотна, призначені для створення зоряного неба, мають светопоглощающую підкладковий шар.

2. «Таку, що світиться», «повітряну» стелю створюють, використовуючи світлопрозоре полотно. У застельовому просторі встановлені освітлювальні прилади, які дають рівномірне світіння. Іноді підсвічують тільки задані області, наприклад, периметр. Цікавий ефект можна отримати, якщо за допомогою світлодіодної стрічки створювати світиться малюнок або орнамент, тим більше що доступні імпульсні і різнокольорові підсвічування.

3. «Акустична стеля з перфорацією» мало чим відрізняється від звичайних моделей, тільки його полотно має велику кількість мікроотворів, які розсіюють звукові хвилі.

4. «Ізоляційна натяжна стеля» – це тканинне полотно холодного монтажу, зі зворотного боку якого є прошарок (близько 2 мм завтовшки) з спіненого полімеру, який гасить повітряні шуми і істотно підвищує опір теплопередачі.

Якість натяжних стель

В цьому плані безумовними лідерами є європейські виробники. Продукція німецьких, французьких, італійських компаній відрізняється довговічністю, безпекою і повторюваністю номінальних параметрів. Трохи позаду російські фірми. Моделі заводських натяжних стель з Китаю не може порадувати нас стабільною якістю, набагато гірша справа з підробками.

Відповідальні виробники надають вичерпну інформацію, але дещо можна з’ясувати, провівши нехитре порівняння декількох зразків матеріалу. Якісне полотно завжди щільніше і товще. Гарна тканина або плівка – «приємна на дотик”, не шарудить, відрізняється пластичністю і однорідністю.

Якщо є фактура, то вона повинна бути рівномірною по всьому рулону. Це ж стосується і кольору, крім того, слід на сонячному світлі визначити, чи не просвічується чи матеріал, чи немає яскравих плям або пропусків. Також варто звернути увагу на запах полотна, сильні фенольні виділення шкідливі і є ознакою дешевого китайського контрафакту.