Червоний колір має найбільшу довжину хвилі, і в фен-шуй він асоціюється зі стихією вогню, тому використання цієї колірної групи в домі може зробити вас більш енергійними та активними.

Якщо ви пофарбувати весь будинок в червоний колір, це, зрозуміло, підвищить потік ци, але жити в такому насиченому енергією місці буде дуже важко і напружено.

Додайте невеликі плями червоного, щоб стимулювати почуття і підвищити ваш енергетичний рівень – барвисте пляма або добре підібрані аксесуари повинні впоратися з цим завданням:

1. Ваза з червоними квітами підвищить енергетичний рівень, коли ви ввійдете в кімнату.

2. Червоний колір асоціюється зі стихією вогню; його присутність стимулює доброчинну енергію ци.

3. Якщо у вас в нейтрально забарвленою кімнаті будуть яскраві акваріумні рибки, це створить противагу домінуючій силі гравітації.

Тому замість цього вибирайте окремі місця для червоного, оранжевого або рожевого кольору в певних кімнатах, особливо якщо ви хотіли б стимулювати ваш внутрішній вогонь.

Рослина з червоними квітами, червона свічка або акваріум із золотими рибками були б особливо доброчинні.

Червоний промінь в колірній терапії

Фахівці з колірною терапії використовують теплі стимулюючі червоні промені, щоб зняти м’язові болі і полегшити проблеми поганої циркуляції крові. Якщо ви відчуваєте брак енергії, червоний колір буде бадьорить вас.

Якщо ви відчуваєте себе самотнім, він зробить ваше стан більш комфортним. Оформіть ваш передпокій в червоному тоні. Навіть пофарбувавши вхідні двері червоною фарбою, ви додасте енергетику всьому будинку.

Якщо ви товариські, сповнені життя, розумні й імпульсивні, то, ймовірно, вас буде залучати ця колірна група. Але якщо у вас ці якості представлені в надлишку, не завжди радять оточувати себе великою кількістю червоного.

Тільки ви самі можете вирішити, чи піде вам на користь оформлення кімнати в червоних тонах або, навпаки, це буде надмірно дратувати і стомлювати вас.

Червоний колір і ваше здоров’я

Червоний колір може полегшити:

  • головні болі при застуді;
  • поганий кровообіг;
  • м’язові розлади;
  • анемію;
  • недолік енергії.

Червоний колір може погіршити:

  • гнів;
  • запалення, лихоманку, інфекцію;
  • проблеми з серцем;
  • безсоння;
  • високий кровяний тиск.

Реальне життя

Вібруючі відтінки червоного кольору відразу створюють драматизм, деяку театральність, вони додають піднесений настрій до будь-якого колірного рішення. Це можуть бути подушки, вази або килимки.

Червоні абажури будуть пом’якшувати і робити кімнату теплою, затишною. Стимулюючий червоний колір додає драйв в будь-яку обстановку.

Живі червоні тони – хороший вибір для цієї просторої вітальні, тому що вони додають теплоту простору, яке в іншому випадку легко здасться холодним і негостинні.

Це справжня проблема – зробити величезні кімнати з високими стелями затишними і спокійними.

Але тут цю проблему вдалося вирішити за допомогою одного тільки кольору – тканина, використана для дивана і штор, поряд з великою кількістю дерева на підлозі і меблів, додає кімнаті багато теплоти.

Єдиного червоного кольору може бути досить, щоб пожвавити кімнату, додавши і приємну яскравість, і теплоту.

Зони яскравого кольору. Карибський рожевий колір серед простору чистого білого кольору створює портик тропічного повітря.

Живі маргаритки, гербери доповнюють інтер’єр кімнати, оформленої в яскравих карибських кольорах.

Використовуйте цю формулу, щоб створити схоже літній настрій в будинку в холодну погоду. Зверніть увагу, що алькови і двері, які пофарбовані в більш яскравий колір, роблять потенційно розкидане простір більш замкнутим і єдиним.

Даний ефект посилюється тому, що кілька останніх декоративних елементів в кімнаті – оббитий стілець і візерунчасті тарілки – також пов’язані разом яскравим позитивним кольором.