Перша гітара цікава і дитині, і дорослому: витягувати з неї звуки і перетворювати їх на пісні – чудове задоволення! Величезний вибір гітар може збити з пантелику новачка. Різні матеріали, форми корпусу, додаткові функції суттєво впливають на ціну. Але що з цього справді важливо? Як вибрати классические гитары в магазине tos.in.ua для початківців і не помилитися? Як відрізнити якісний інструмент та вибрати гітару з гарним звучанням? Як підібрати за розміром і чи відрізняється гітара для дітей-початківців, підлітків 10-12 років, від дорослого варіанту? А якщо у подарунок?

Як вибрати гітару новачку

Отже, ви купуєте першу гітару. Вивчення музичного інструменту насамперед практикується для задоволення. Виймати гармонійні звуки, перетворювати їх на цілі пісні шалено приємно. Нічого так сильно не мотивує подальше навчання новачка, як зіграна улюблена композиція. Тому запам’ятайте: гітара для початківців необхідна гідної якості.

Одна з найпоширеніших помилок при покупці першого інструменту – вибирати найдешевше.

Покупець пояснює свій вибір тим, що ще не впевнений, що навчання складеться і буде продовжено в повному обсязі. Приймаючи таке рішення, ви з великою ймовірністю прирікаєте себе на провал. Дешеві гітари, як і інші музичні інструменти, як правило, виготовлені неякісно, а значить і грати на них – задоволення неприємне.

Складно буде здійснити стабільне налаштування струн, а також важко розучувати акорди, тому що відстань від струн до грифа у таких гітар, як правило, дуже велика. З цієї ж причини не варто діставати з шафи гітару, яка бачила види дідуся – висохлу, криву, з іржавим колковим механізмом. Навчаючись на подібних інструментах, ви просто відіб’єте собі все бажання займатися. Ви не розумітимете, чому нічого не виходить, і навчання не просувається. Можливо, навіть здасться, що у вас просто немає здібностей або ви займаєтеся недостатньо старанно. Насправді, проблема в неякісному інструменті, на якому навіть професіоналу було б складно добре зіграти. Тепер ви розумієте, як відповідально вибрати гітару для новачка?

Гітара повинна радувати звучанням та зручністю гри. Коли майбутній музикант ще не може сам зрозуміти, яка з гітар йому комфортніша, варто орієнтуватися на продукцію відомих виробників, таких як Crafter, Yamaha, Hohner. Гітари цих брендів виготовлені з якісних матеріалів, пройшли передпродажну підготовку та гарантують комфортне навчання.

Акустична гітара, класична, чи електрогітара?

Існує кілька видів гітар – класична, акустична та електрогітара. Кожна з них має свої особливості, але лад, аплікатуру акордів і принцип звуковидобування у всіх однаковий. Якщо перед вами стоїть питання, яку гітару вибрати новачкові, краще брати традиційну.

Фахівці рекомендують розпочинати навчання саме з класичної гітари. На ній встановлені м’які нейлонові струни, гриф має збільшену ширину, а звучання можна охарактеризувати як м’яке та округле. На таких гітарах виконують класичні твори, а також музику у стилі джаз та фламенко. Саме їх вимагають набувати викладачі музичної школи. Новачку буде зручно розучувати аплікатуру акордів: м’які струни легко затискати, а велика відстань між ними не дасть пальцям заплутатися при швидкій зміні акордів.