Технології не стоять на місці і вже є компактні ліхтарі які видають 2000 люмен, однак на максимальній потужності такий ліхтар працює не довго (хвилин 30-50) і переключається на більш економний режим в зв’язку з перегрівом.

Як правило fenix фонари з один акумулятором на максимальному режимі 1000лм і більш не пропрацюють більше двох годин (може бути більше в залежності від ємності використовуваних акумуляторів).

Для комфортного пішого переміщення в темряві досить 300 лм, для читання або роботи з близькими предметами – навіть 150 лм може бути багато (буде сліпити відбитим світлом).

Велику частину часу ви будете використовувати ліхтар на середніх або мінімальних режимах роботи (в залежності від моделі та налаштувань режимів). Саме тому всесвітньо відомий виробник налобних ліхтарів – Фенікс – не ставить потужні світлодіоди в свої налобні ліхтарі, концентруючись на тривалості роботи.

Показник дальності для налобних ліхтарів

Трохи дивно говорити про дальність, якщо мова йде про налобні ліхтарі, оскільки завдання таких ліхтарів полягає у висвітленні простору поруч (під ногами) або висвітлити робочий простір при роботі з ближніми об’єктами.

Для дальності необхідно глибокий гладкий відбивач, ніж більш далекобійний ліхтар тим менше у нього бічна засвічення. А так же пучок світла стає менше рівномірним (мається чітко виражений центральний пучок). Щодо ближній і дальнє світло «потоваришували» в налобних ліхтарях з фокусуванням променя, докладніше про це читайте нижче.

Чи важливий час роботи у налобних ліхтарів

Звичайно час роботи важливо для будь-яких ліхтарів в тому числі і налобних.

Налобні ліхтарі використовуються в основному для робіт з ближніми об’єктами (робота руками, читання книг і т.п.). Максимально комфортний режим роботи в таких умовах – 200лм, більше буде сліпити відбитим світлом. Тому варто дивитися час роботи ліхтарів в режимі 200-300лм.т.к. це найпоширеніший режим використання налобних ліхтарів.

Це звичайно не стосується випадків коли ліхтар потрібний для активного переміщення по незнайомій місцевості (Трейл і в якості додаткового світла для велосипедистів).

Елементи живлення для налобних ліхтарів

Харчування налобних ліхтарів можна розділити на кілька категорій: вбудований акумулятор (свій тип акумуляторів від виробника), на батарейках (АА, ААА, рідко CR) і змінні акумулятори (як правило формату 18650).

Свободу рукам: як вибрати кращий налобний світлодіодний ліхтар на акумуляторах

Подумати тільки, що ще якихось двадцять років тому налобні світлодіодні ліхтарі на акумуляторах були божевільною екзотикою. І справа тут відразу в декількох технологіях, які дозволили зробити ці освітлювальні пристрої поширеними. По-перше, раніше світлодіодна техніка ще не була такою компактною і потужною. По-друге, акумулятори не мали такої потужністю і довговічністю, як сьогодні.

До того, як налобні акумуляторні пристрої завоювали світ, в розпорядженні туристів, спортсменів, спелеологів і сантехніків підземних комунікацій були тільки ручні ліхтарики на батарейках. Багато хто користується ними і понині. Однак уявіть, що ви збираєте рюкзак або чините проводку в темряві: обидві руки зайняті, а ліхтарик перекочовує в рот і затискається зубами. Не дуже зручно. Налобники різної цінової категорії дозволили забути про цю проблему назавжди.