Яку модель двері для будинку вибрати? Що важливіше: якість або дизайн? Чи складно знайти варіант, який поєднує в собі і те, і інше? У цій статті розповімо про тонкощі, які важливо знати, якщо ви збираєтеся в магазин дверей.

Для приватного будинку або квартири

Як за зовнішнім виглядом, так і за технічними характеристиками, вироби істотно відрізняються:

Вхідні двері в квартиру. Монтується всередині закритого приміщення. Під’їзд може бути опалювальний чи ні, але навіть у другому випадку вона не піддається серйозним перепадів температур, обмерзання і впливу сонця. Основні завдання двері – захист від холоду, сторонніх шумів і запахів, безпеку квартири.

Двері в приватний будинок або котедж. Влітку сильно нагрівається від сонця, навесні і восени страждає від дощів, взимку може покритися крижаною скоринкою. Тому вона повинна бути масивною, стійкої до корозії, на порядок краще ізолювати запахи і звуки, ніж двері в квартиру.

Вибір матеріалу дверей залежить від їх призначення. Дерев’яні складно назвати надійними, але вони легкі, екологічні і красиві, а тому хороші в ролі міжкімнатних.

Сталеві часто використовуються як вхідні. Матеріал міцний, стійкий до механічних пошкоджень. Головне, що ви повинні знати: оптимальною вважається товщина металу від 1,5 мм, а вага – понад 80 кг. До речі, це ключова відмінність української продукції від китайської. Зарубіжні коштують менше, але злодії запросто зламають їх навіть без спеціальних інструментів.

Дійсно якісні моделі оснащені ребрами жорсткості, т. Е. Усередині дверного полотна є металеві планки – основа конструкції, на яку приварюється сталь. Чим їх більше, тим двері міцніші, тому шукайте варіанти, де їх хоча б 5 (2 по вертикалі, 3 горизонтальних).

Найвищі показники міцності у броньованих виробів. Але встановлювати їх доречно в місцях, де висока ймовірність збройного злому: в банках, сховищах, бомбосховищах і інших об’єктах підвищеної небезпеки. Для приватних будинків підходить сталева.

Що всередині двері

Короб сучасних виробів заповнений різними матеріалами: базальтової або мінеральною ватою, пінополістиролом, пінополіуретаном. Це потрібно, щоб підвищити ступінь теплоізоляції і зберігати температуру всередині приміщення комфортної, а ще – щоб захистити від сторонніх запахів і звуків.

На замітку. Можна самостійно перевірити, чи добре покладений наповнювач. Для цього по дверях досить постукати: глухий звук говорить про те, що все виконано як треба, дзвінкий – всередині порожнечі, двері буде промерзати і не захистить від шуму.

Найважливіші деталі

Мабуть, головний елемент будь-яких дверей – це замок. Експерти стверджують, їх повинно бути мінімум два і обов’язково з різними механізмами замикання. Броненакладка тільки підвищить рівень безпеки житла.

З естетичної точки зору не останню роль грає фурнітура: стильна, якісна, надійна.

Оздоблення, дизайн, колір

Ось де можна розгулятися. Виробники регулярно поповнюють свої каталоги новими моделями. Будьте прагматичні: порошкове напилення або молоткова покраска захистять двері в будинок від корозії. А вініл-шкіра, дерев’яний шпон або ламінація гарні для квартирних з боку виходу в під’їзд. Зсередини матеріали можуть бути будь-які.

Колір з зовнішнього боку краще вибрати непомітний, зсередини – в залежності від тону стін, плінтусів, статі та міжкімнатних дверей. Наприклад, для мінімалістичний інтер’єрів добре поєднання тон в тон, для модерну ідеальний контраст.