Кожній людині хочеться відчувати себе в цілковитій безпеці – це цілком природне бажання, вгамувати яке в повній мірі якщо не неможливо, то, як мінімум, вкрай важко.

Однією з найважливіших складових відчуття людського комфорту є впевненість в неприступності житла, особистої фортеці, що захищає від будь-яких зазіхань ззовні. Ось ми і підійшли туди, де починається внутрішня безтурботність, спокій і затишок – до вхідних дверей.

Вибрати гідні двери входные металлические в квартиру або приватний будинок – справа відповідальна, адже мова йде про вибір елемента захисту і, в той же час, дизайну на багато років, а то й десятиліття. Реальність така, що у величезному асортименті сучасних будівельних магазинів легко загубитися навіть бувалому будівельнику, а персонал часто замість грамотної допомоги прагне збити покупця з пантелику і просто вигідно продати йому товар, хороший він чи ні. Як надходити рішення в таких умовах? Розбиратися самим.

Коли мова йде про вхідні двері, серед безлічі характеристик на перше місце виступають, звичайно, міцність і надійність. Виходячи з цього, варто відразу відмовитися від ідеї установки полотна з дерев’яного масиву. Деревина, якою би міцною і твердою вона не була, передбачає ризик бути виламаною з косяка звичайним ручним ломом. Крім того, вона може не встояти практично перед будь-яким ріжучим електроінструментом, а також схильна до вогню, змінює обсяг і геометрію через перепади вологості і має ще безліч недоліків.

Дерево завжди дуже красиве, виразне й фактурне, але коли мова йде головним чином про безпеку, естетикою можна знехтувати. До того ж, завжди є можливість виконати обробку металевих дверей «під дерево» як всередині, так і зовні.

Сам по собі метал, як матеріал виготовлення вхідних дверей, ще не може гарантувати надійність – важливі технологічні нюанси. Двері обов’язково повинні включати металевий каркас з декількох подовжніх і поперечних ребер жорсткості – це їх основа. Порожнечі між ребрами заповнюються мінеральним матеріалом, що володіє звуко- і теплоізоляційними властивостями. З обох сторін каркас закривається суцільними сталевими листами, а вже на них кріпляться листи внутрішньої і зовнішньої обробки. Товщина стали зовнішнього листа повинна бути від 1,5 мм.

Якщо ці значення менше, значить, полотно не має достатню міцність. Існують моделі, посилені третім проміжним листом. Наявність будь-якої практичної користі від такого наворота вельми сумнівна, але те, що додатковий сталевий лист збільшує вагу полотна і, відповідно, навантаження на петлі, дверну коробку і гаманець покупця – поза всякими сумнівами.

Гідний захист від зломів забезпечують два вбудованих замку різних типів (циліндровий і сувальдний). Також бажано наявність двох-трьох протизнімних ригелів з торця дверей, що перешкоджають зніманню полотна з петель. Нічна клямка без можливості зовнішнього проникнення також буде вельми до речі.

На жаль, ні на сайті продавця, ні в торговому залі заглянути всередину вподобаного полотна не вийде. Залишається лише покладатися на заявлені виробником описи та характеристики. У будь-якому випадку, перш ніж замовляти двері краще буде попередньо фізично оглянути обрану модель, простукати на предмет відсутності порожнеч і звукоізоляцію, перевірити наявність протизнімних ригелів, оцінити зовнішній вигляд і загальну якість збірки. Не варто забувати і про такий корисний в наш час ресурс, як відгуки в інтернеті – якщо їх немає на обрані двері, то на фірму-виробника точно повинні бути.