Дерев’яні будинки приватного порядку багато власників вважають за краще зводити з готових матеріалів, які можна купити в спеціальних заготівельних магазинах. Іноді їх замовляють у виробника.

Але перевагу в такому будівництві має брус з різних порід дерева. Завдяки своїй формі, він легше укладається, краще обробляється смолою і антисептиком. А шви між вінцями можна закрити за мінімальних витрат матеріалів і сил.

Розрізняють брус по його характеристикам і формам. І чим більше він оброблений, тим дорожче буде коштувати. Будинки з бруса в наш час є найбільш затребуваними серед забудовників заміського житла.

Найпопулярнішим в будівництві є звичайний брус природної вологості з недорогих порід деревини. Він проводиться швидко і коштує недорого. З цього виду матеріалу можна звести стіни або зробити цокольний поверх. Такий брус підійде для всіх етапів будівництва з однаковою точністю.

Тим не менш, він має два основних мінуса, перший – це дуже довге очікування природної усадки, в середньому на це йде півтора року, і тільки після цього можна приступати до опоряджувальних робіт. Другий – це не дуже пріглядний зовнішній вигляд будівель, обов’язково знадобиться зовнішня обробка стін, а це зайві витрати.

Брус профільований має невелику перевагу при укладанні вертикальних конструкцій. Він має чіткі межі, які легко підганяються один до іншого під час робіт.

Оциліндровані види брусового матеріалу теж мають свої позитивні сторони. Після зведення, будівля має гарний зовнішній вигляд. А збірка стін не представляє складності.

Види клеєного бруса у замовників завжди мають перевагу перед своїми побратимами. Такий будівельний матеріал дозволяє виробляти будови з класу преміум. Домокомплекти з клеєного бруса виробництво в Архангельську, крім естетично красивого зовнішнього вигляду, мають незвичайну високою міцністю. Даний високотехнологічний матеріал має також високу стійкість до займання і зараження різного роду бактеріями і грибком.

Бруси ручної рубки часто називають лафетом. І багато підрядники воліють працювати саме з цим видом будівельного матеріалу. Тут кожна нова брусова деталь підганяється вручну під попередні поліна. При цьому не втрачається унікальність кольору і унікальність форми, що є важливим для всього виду готового будинку.

Вибираючи будь-який з варіантів брусів, можна мати тверду впевненість: будинок виглядає красиво, прослужить довго, радуючи затишком і теплом своїх господарів. Брус має велику провідність тепла, як і будь-яка деревина. А саме вона є основою виготовлення брусового матеріалу.