Людство, закрите на локдаун під час карантину, несподівано для себе більшу частину часу проводить вдома, а не в літаку, поїзді, офісі, коворкінг, спортзалі або барі. З дому ми вчимося працювати, соціалізуватися і взагалі жити.

Про тренди в дизайні і про те, як зміниться дизайн интерьера середовища проживання через пандемію, ми розпитали автора і героїв нововиданої книги, присвяченій українським дизайнерам, архітекторам і їх проектам.

Тактильність називають одним з головних трендів в дизайні інтер’єру 2021. Як зробити інтер’єр більш приємним (або неприємним) тактильно?

Прохолодність каменю, тепла поверхня кераміки, відчуття волокон дерева, приємна гладкість шкіри … Саме натуральні матеріали відповідають за тактильность, яка вкрай важлива для комфорту і затишку.

Яка річ / фурнітура / деталь інтер’єру стала особливо важливою в період локдауна?

У період локдауна більшість людей проводять час вдома, перемістивши в домашню обстановку практично всі щоденні активності: роботу, навчання, спорт, зустрічі з друзями. На мою думку, для такого проведення часу вкрай важлива м’які меблі: дивани, крісла. Звичайно ж, стільці в тому числі. Їх зручність, ергономічні якості, зносостійкість матеріалів – все це стає вкрай важливим і очевидним.

Які ергономічні вимоги принесла епоха, коли ми всі сидимо по домівках?

Можливість усамітнитися без можливості усамітнитися – це головне побажання до меблів в епоху локдаунів. Крісла-кокони, сидіння з високими спинками, перегородки – актуальні сьогодні предмети. Або, наприклад, такі винаходи, як Helmfon українського бюро Hochu rayu. Це пристрій у вигляді шолома, яке, завдяки системі активного звукопоглинання, дозволяє зосередитися в відкритих просторах.

Чи змінилося поняття комфорту в 2021-м?

Поняття комфорту завжди стосується одних і тих же речей! Тепле світло, натуральні матеріали, приємна погляду палітра кольорів, комфортна і ергономічним продумана меблі, ефективні системи зберігання – базові складові комфорту житлових приміщень.

Наскільки важлива тема стійкості в інтер’єрах?

Так званий Sustainable Interior Design передбачає, перш за все, вибір екологічно чистих матеріалів, корисних для здоров’я мешкають в ньому людей. Більшість українських дизайнерів прагнуть зараз до цього.

Які кольори / матеріали 2021 року в інтер’єрі найкомфортніші, заспокійливі і мотиваційні?

Найкомфортніші матеріали – дерево, кераміка, натуральна шкіра, натуральний якісний текстиль, камінь. Чим ближче відчуття природи, тим комфортніше для людини. Звідси зростаюча популярність Biophilic Design в останні роки. Те ж саме стосується і палітри кольорів. Однак відчуття комфортності конкретного кольору дуже індивідуально – воно залежить від стилю інтер’єру і проживають в ньому. Звичайно ж, наприклад, неонові кольори будуть викликати відчуття дискомфорту практично в будь-якому житловому просторі.

Як зробити кут зум-переговорів красивішим?

Естетика простору повинна бути у всьому, в тому числі і для людей, які бачать вас по ту сторону екрану. Дуже важливо розмістити на тлі, наприклад, нейтральну картину, проте не фотографії родини або полку з особистими предметами. Чистий біла стіна завжди буде виграшним фоном. Останні роки популярність набирає розміщення великої кількості рослин як в житлових інтер’єрах, так і в офісах. Але рослини потрібно вибирати точно так же, як і декор, – “домашні джунглі” не виглядають привабливо.

Мінімалізм або надмірність? Чому?

На мою думку, в будь-якому інтер’єрі повинна бути вдала комбінація мінімалізму і насиченості. Людина дуже втомлюється від зайвих речей в просторі, з’являється відчуття неможливості сконцентруватися. Правильне зонування приміщень, вдалі системи зберігання дозволяють заховати всі особисті предмети побуту і залишити місце для декору.