При будівництві будівлі в більшості випадків використовують плити перекриття. Вони здатні витримувати значне навантаження. Однак, самі стають джерелом підвищеного тиску на фундамент. Щоб скоротити показники, застосовують полегшену версію блоків.

Плити перекриття ПНП

Абревіатура розшифровується як плита настилу полегшена. Використовується при зведенні споруд не більше 3-х поверхів. Принцип виготовлення аналогічний виробництву залізобетонних виробів.

Найчастіше застосовуються при будівництві приватних будинків і котеджів. У зв’язку з цим, купити плити перекриття ПНП не є складним.

Технологія монтажу

Всі роботи проводяться строго за попередньою схемою. Попередній план містить інформацію про розташування плит і геометричних розмірах. Якщо реальні блоки не відповідають схематичним параметрам, кінцевий результат може значно відрізнятися.

Після перевірки всіх відомостей, будівельна бригада переходить до установки, яка включає в себе кілька етапів:

  • підйом і укладання на задану висоту за допомогою автокрана – незважаючи на полегшену версію, без спецтехніки не обійтися;
  • фіксація панелей цементним розчином – це необхідно для додання стійкості і міцності елементу;
  • формування нахлеста на стіну на 12-15 см – правило задано стандартами;
  • кріплення панелей між собою здійснюється сталевим прутами і монтажними кільцями;
  • утворилися шви заливаються бетонною сумішшю – якщо вага перевищує норми, додатково проводиться армування;
  • обов’язково перевірити рівень – основа не повинна мати навіть незначних ухилів.

Щоб уникнути промерзання, порожнечі заповнюються мінеральною ватою і закриваються бетонними пробками. Така технологія перешкоджає скупченню вологи.

Використання плит перекриття ПНП значно економить ресурси при будівництві малоповерхового будівлі. При цьому, тепло і звукоізоляція відповідають заданим параметрам і вимогам.

Якщо блоки спеціально обробляються для підвищення стійкості до перепадів температур, внутрішні порожнечі стають порожниною для прокладки електропроводки.

З урахуванням того, перевантаження здійснюється практично відразу з транспорту на будівлю, значно скорочується час зведення конструкції. Крім цього, зменшується ризик пошкодження поверхні, пов’язані з постійними переміщеннями.