Купуючи нову ванну, кожен користувач розраховує на багаторічну експлуатацію, високу міцність і зручність конструкції. Вироби відрізняються матеріалами, формою, розмірами, функціями.

Деякі сучасні моделі обладнані такими технологіями, про які ще недавно можна було тільки мріяти: аеромасаж, гідромасаж, радіо, підсвічування, озонування та багато іншого. Найбільш популярною ж залишається незамінна класика на сайті https://nir-vanna.ru/, яка ніколи не вийде з моди.

Види ванн за матеріалами виготовлення

Для початку розповімо про матеріали, з яких виготовляють сантехніку. Найпопулярнішими вважаються:

  1. Чавун.
  2. Сталь.
  3. Акрил.

Чавун. Це класичний варіант. Вже не один десяток років користується попитом завдяки довговічності і міцності. Добре тримає тепло, тому набравши ванну гарячої води, можна насолоджуватися процедурою більше години – товсті стінки металу довго зберігають температуру. Завдяки їм же сантехніка володіє відмінними звукопоглинальними властивостями, тому користувач не почує сильного шуму, коли буде набиратися вода. Така ванна покрита емаллю, яка вимагає обережного поводження. Не можна допускати падіння гострих або важких предметів, інакше не уникнути відколів. Також не рекомендується використання побутової хімії, яка роз’їдає емаль. При акуратному зверненні термін служби такої ванни складає близько 50 років. Але метал важкий, тому установка досить складна.

Сталь. Матеріал легкий, міцний. Більшість сучасних ванн виготовляють саме зі сталі, оскільки вона проста в транспортуванні і установці. Її стінки моментально нагріваються, коли набирається гаряча вода. Але разом з цим швидко остигають, тому температура швидко падає. Слід відзначити високий рівень шуму при наборі води. Для деяких цей момент не є критичним. Інші ж користувачі самостійно вирішують проблему шляхом використання шумопоглинаючих прокладок, ізоляційних матеріалів. Така ванна, як і чавунна, покривається шаром емалі, який потребує акуратному зверненні. Подібна сантехніка коштує недорого.

Акрил. Цей матеріал все більше набирає популярність. Він об’єднав в собі кращі якості сталевих і чавунних моделей. Виготовляють акрилову сантехніку з полімерної речовини – особливого пластику, армованого скловолокном або ж сіткою з металу. Подібний каркас покривають епоксидною смолами для підвищення міцності. Акрил довго тримає температуру. Мало важить (менше стали), тому проблем в установці і транспортуванні не виникне.

Але слід зазначити, що він має найбільш низьку статичну міцність. Під великою вагою може прогинатися. А якщо на нього впаде щось важке, то можливо деформування матеріалу. Ще одна особливість – примхливість в догляді. Щоб зберегти виріб в первозданному вигляді протягом довгих років, дозволяється мити сантехніку тільки неабразівной побутовою хімією.

Ціна висока, але вона виправдана – якісні ванни з акрилу виготовляють за допомогою складних технологій. Саме тому вони довго зберігають тепло, мають гладке нековзне покриття. До того ж, акрилові види ванн дають більш широкий простір дизайнерам.

Ці 3 варіанти найбільш популярні на сьогоднішній день. Якщо ще не визначилися, яку ванну вибрати, почитайте відгуки покупців, які вже користуються тим чи іншим сантехнічним обладнанням. Зверніть увагу на всі негативні сторони моделі, що сподобалася, щоб в подальшому вони не стали несподіванкою.

Існують і інші менш популярні типи матеріалів для ванн. Наприклад, з дерева. Це більше декоративний варіант, менш практичний. Дерево покривають численними шарами. Така сантехніка довго зберігає тепло, але коштує дорого, має нетривалий термін служби, не підходить для тривалої водної процедури.

Ще один незвичайний варіант – скло. Виготовляють з декількох шарів, щоб забезпечити високу міцність. Ванна красива, добре тримає температуру, але за нею складно доглядати (постійні розлучення), коштує вона дуже дорого.