На одну з наших сторінок в соціальних мережах прийшов питання: “А як зрозуміти що дизайнер хороший? Нам чомусь здавалося, що відповідь на це питання має бути очевидним, але коли ми самі стали висловлювати за і проти, навіть всередині команди, думки розділилися. Але поміркувавши трохи, нам вдалося виділити кілька основних ознак хорошого дизайнера. А також кілька помилок, які роблять люди, коли його шукають.

Отже. Хороший дизайнер хто він? Перш за все це професіонал своєї справи, добре розбирається в своїй роботі. Проект такого дизайнера відрізняється не тільки естетикою, але й ергономічністю. Він створює не картинку, а реальний простір для життя, де вам буде зручно. Рішення в подібному інтер’єрі будуть нести раціональну функцію і робити ваше життя краще. І це друге головне якість хорошого дизайнера. Інтер’єр, який він створить, буде про вас, а не про нього. У цьому інтер’єрі будуть враховані ваші звички, ваша індивідуальність і ваш спосіб життя, а не його его.

Звучить це добре, а як знайти такого дизайнера?

Топ в інтернеті не завжди означає топ на практиці.
Багато хто робить помилку, орієнтуючись на топ пошуку в інтернеті. Але топ пошуку часто означає хорошу роботу SEO фахівців і рекламного агентства, а не самого дизайнера.

Тому краще за все звернути увагу на відгуки реальних людей, може бути, серед ваших знайомих хтось працював з цікавлячим  вас дизайнером.

Також зверніть увагу на портфоліо дизайнера. Воно повинно бути не тільки великим, але і включати фотографії вже реалізованих об’єктів, а не тільки рендери – наприклад, гарне портфоліо дизайнів є на сайті https://kad.in.ua/, де можна дізнатись все про дизайн.

Хороший дизайнер не може коштувати дешево.

На жаль це правда. Америку ми цим твердженням не відкрили, проте з разу в раз люди вибирають дизайнерів за ціною, а потім дивуються безглуздих помилок в ремонті.

Низькі ціни пропонують найчастіше недосвідчені молоді дизайнери, тому готуйтеся, що вчитися вони будуть на вас. Якщо ваш проект дуже простий, спробувати можна, але ми вас попередили.

А побалакати?

Дуже важливо перед початком роботи поговорити зі своїм дизайнером. Запитайте його про виконані проекти, про те як він працює і тд. Той, хто дійсно розбирається в роботі, зможе в дрібницях розповісти про свої проекти, про їх особливості та складнощі. Це дуже важливий аспект, тому що саме так ви зможете побачити, наскільки людина занурена в процес.

Але крім досвіду і професіоналізму ви повинні оцінити і рівень комфорту роботи з цією людиною. Дизайнер інтер’єру стане вам дуже близький за час роботи. І краще одразу зрозуміти підходите ви один одному.

Універсальних дизайнерів не існує.

Так, якщо ви хочете лофт, стару плитку або метал і дерево, не варто звертатися до дизайнера, який працює в зовсім іншому стилі. Дизайнери теж люди і у них є свої переваги, і навіть почерк, найчастіше вони вибирають свій стиль, в якому удосконалюються. Цей почерк ви зможете побачити в їх портфоліо і реалізованих проектах.

Хороший дизайнер це той, хто створить для вас інтер’єр, що відображає вашу індивідуальність і робить ваше життя краще.