Більшість власників вибирають сухий корм для раціону своїх вихованців по безлічі причин: зручність використання, збалансований склад, позитивний вплив на здоров’я зубів. Але багато хто не замислюються про те, що від умов зберігання залежить якість корму і як підсумок здоров’я вашого улюбленця.

Завдяки структурі і особливостям обробки корму в промисловій упаковці можуть зберігатися в нерозпечатаному вигляді до 18 місяців (у різних виробників ці показники можуть відрізнятися). Але після того, як упаковка сухого корму була відкрита її необхідно витратити за 4-7 тижнів, при цьому важливо дотримуватися правильні вимоги до зберігання сухого корму. Необхідно уникати вологи, нагрівання за допомогою батареї опалення або під прямими сонячними променями вільного доступу кисню. Недотримання цих правил призводить до того, що корм швидко втрачає свої характеристики, відбувається окислення жирів, в рідкісних випадках в кормі навіть можуть завестися комахи. Давайте розглянемо декілька простих правил зберігання.

Правило No 1. Ніякого вільного доступу повітря.

Більшість виробників продумали зручність використання пакетів з кормом з точки зору зберігання. Більшість пачок сухого корму для котів і собак невеликого обсягу оснащені зручними zip-lock застібками, які легко розстібаються і застібаються, надійно оберігаючи корм всередині від зовнішнього впливу.

У випадку з більш економними великими упаковками такі застібки не передбачені. Рекомендується використовувати спеціальні баки для зберігання сухого корму. Але і тут є секрет: для того, щоб мінімізувати контакт корми з повітрям рекомендується використовувати разом з баком і невеликий контейнер. Наприклад, раз на тиждень перекладати корм з бака в контейнер в обсязі, необхідному вам на кілька днів. Так вам буде потрібно рідше відкривати герметичний бак, а маленький контейнер простіше розмістити ближче до місця годування.

Правило No 2. Ніякої вологи і тепла.

Невелике опитування. Як ви думаєте, де саме в більшості квартир зберігається сухий корм? Звичайно ж, ближче до миски з їжею і зручному шафки для зберігання. Готові посперечатися, що більшість відповідей «кухня». І це невірне рішення для сухого корму. Підвищена вологість, тепло, часто шафки для зберігання розміщуються поблизу приладів опалення, водопровідних труб, тому ця кімната не кращий вибір для місця зберігання сухого корму, навіть якщо використовується герметичний пластиковий контейнер. Розгляньте варіанти розміщення в передпокої, коморі, коридорі або навіть на теплій заскленій лоджії.

Правило No 3. Ніяких перепадів температури.

З теплом ми розібралися. А як же холод? Здавалося б, вже при негативних значеннях нічого з кормом не буде, але і їх слід уникати. Будь-які перепади температур не бажані для корму подібної консистенції, це негативно позначиться на смакових характеристиках і якості продукту. Крім того, не слід годувати собаку холодним кормом, хоч вологим, хоч сухим.