У загальному випадку дискова (в побуті частіше вживається циркулярна) пила – це електроінструмент для розпилювання деревних матеріалів, в якому рез здійснюється спеціальними ріжучим диском з зубами, що обертається з великою швидкістю.

При використанні спеціальних дисків, можливий розпил не тільки деревних матеріалів, а й металу або кераміки. До особливостей можна віднести те, що пиляння здійснюється тільки по прямій.

Які ж бувають дискові пилки?

Класична дискова пилка (з поперечним розташуванням двигуна) від https://king.if.ua/ – найбільш поширений і відомий варіант. Габарити, що варіюються в широких межах, різний діапазон потужності, швидкості обертання диска і т.д.

Міні дискова пилка – зовнішнім виглядом нагадує УШМ. В силу своїх скромних габаритів відрізняються невеликою потужністю, малою вагою, але великою зручністю – можна працювати однією рукою, в горизонтальній і вертикальній площинах, під нахилом, у висячому положенні або в умовах обмеженого простору.

Занурювальні пили – використовуються для високоточного пиляння матеріалів, при цьому абсолютно не потрібно починати пиляння з краю заготовки, як у інших пив. За рахунок особливої будови механізму диск знаходиться над платформою і, виправдовуючи свою назву, «занурюється» в матеріал, що розпилюється в потрібному місці.

У більшості випадків такі пили використовуються зі спеціальними шинами, для максимальної точності при пилянні. Використовуються для вибірки пазів, отворів і обробки торців заготовок.

Гіпоїдні пилки – за габаритами і призначенням подібні класичним пил, але в них двигун розташований паралельно площині обертання диска, за рахунок гипоидной передачі, що більш зручно. Ще однією відмінною особливістю є те, що пильний диск розташовується з лівого боку.

Також незважаючи на те, що спочатку пили працювали від мережі змінного струму, в даний момент з’явилося багато моделей використовують в якості джерела живлення акумуляторну батарею. Мережеві моделі більш потужні, але і громіздкі, а акумуляторні легші, зручні і портативні.

Крім перерахованих вище варіантів, існують моделі для стаціонарної установки, що використовуються в якості невеликих пильних верстатів.

Основні характеристики

Перейдемо до основних характеристик / критеріям вибору дискової пили.

Потужність

Основна характеристика інструменту, що впливає на те, наскільки щільні / тверді і товсті матеріали зможе різати пила. За даним критерієм можна виділити кілька груп (хоча і розподіл, в общем-то, трохи умовне):

– до 1000 Вт – невеликі інструменти, наприклад, для квартир, для роботи з листовими деревними матеріалами: OSB, фанера, ДСП. А також ламінатом, дошками з м’яких сортів деревини;

– від 1000 до 1500 Вт – більш потужні й універсальні інструменти, призначені для роботи з різними деревними матеріалами будь то брус, колода, товсті дошки з різних порід деревини, а також металом (при використанні спеціального диска);

– понад 1500 Вт – прийнято вважати долею професійних моделей, що працюють з усіма допустимими для дискових пилок матеріалами і набагато більшою тривалістю роботи без перерви.

Частота обертання диска
Від даного параметра буде залежати швидкість процесу пиляння. За інших рівних, більше «швидкісна» модель інструменту дасть більш високу продуктивність тобто швидший рез.

У більшості випадків працює правило – більша потужність – велика частота обертання. Однак існують і малопотужні моделі з високою швидкістю обертання.

У безпосередньому процесі пиляння залежно від твердості (щільності) оброблюваної заготовки частота буде зменшуватися, аж до зупинки (заклинювання) диска, і в такій ситуації велика потужність двигуна буде більшою мірою перешкоджати цьому.

Глибина розпилу (під кутом 90)

В першу чергу залежить від діаметра робочого (пильного) диска і конструктивних особливостей пили, а в другу, як уже було сказано, від потужності пили. Побутові моделі до 800-1000 Вт будуть задовольнятися 40-45 мм глибини пиляння, універсальні з потужністю 1000-1500 Вт збільшують цей показник до 50-65 мм, а потужні професійні моделі і зовсім до 85 і більше мм.

Шкала для установки вильоту диска (за ручкою пилки)

Слід пам’ятати, що даний показник – це максимальне значення. Всі пили допускають регулювання глибини пиляння, за допомогою спеціального механізму. Це дуже корисна функція, якої не варто нехтувати, наприклад, при пилянні тонких листових матеріалів. У таких випадках і продуктивність буде вище, і нагрів диска менше, і навантаження на двигун нижче.

Зміна кута нахилу

Більшість що випускаються дискових пилок можуть виконувати пиляння не тільки перпендикулярно поверхні оброблюваної заготовки (тобто під кутом 90 ), а й змінювати кут нахилу диска. У більшості моделей цей кут обмежений величиною в 45 . Максимальна товщина розпилюється деталі при цьому, звичайно ж, зменшується.