На сьогоднішній день придбання квартири – досить дорогий захід, і для того, щоб придбати житлову  площу в престижному районі, деколи потрібно пожертвувати метражем. Тобто забудовники з метою здешевити квартиру і, відповідно, продати її скоріше, економлять на площі деяких кімнат. Особливо, дане твердження стосується спалень і кухонь.

У нашому випадку мова піде про спальню. Адже не секрет, що, придбавши квартиру, ви розраховуєте на комфортабельні умови, домогтися яких в маленькому приміщенні здається неможливим. Однак, це не зовсім так. Нижче наводиться кілька непорушних правил, дотримання яких, безсумнівно, допоможе вам відчути той самий комфорт і затишок, якого ви так пристрасно бажали, навіть в невеликій за площею кімнаті.

Отже, як цього домогтися:

  • не створювати безлад,
  • правильно підбирати меблі,
  • працювати зі світлом, декораціями і кольором.

Розглянемо кожен з цих пунктів докладніше.

Відсутність безладу – основа основ

Позбавтеся від усілякого безладу раз і назавжди. Навіть величезна захаращена кімната візуально виглядає набагато менше. Будь-яка річ у вашій спальні повинна мати назавжди визначений для неї місце. Придбайте для вашої спальні місткий і зручний шафа, щоб весь одяг і аксесуари змогли вільно там поміститися. Для дрібних речей, сумочок і іншого необхідно передбачити будь-якої комод, або ж використовувати вбудовані ящики в тій же шафі.

Вашу взуття потрібно буде помістити на спеціальні полиці. І ніякого зайвого декору і витребеньок. Все гранично лаконічно і зручно. Тільки необхідна фурнітура. Відносно колірного рішення, вам найкраще підійдуть розслаблені і нейтральні кольори. Наприклад, бежеві тони, доповнені в деяких місцях вкрапленнями контрастних відтінків і кольорів. Матеріалом для столів і стільців може послужити прозорий небиткий матеріал, який робить їх практично непомітними.

Правильний підбір меблів

Всі системи зберігання просто зобов’язані бути збільшеного обсягу. Так можна максимально задіяти всю корисну площу. Рекомендовані закриті стелажі з фасадами, виконаними в схожому із загальним інтер’єром стилі. Також слід використовувати шафи, розмірами від стелі до підлоги, з метою задіяти зазвичай пустує площа.

Крім того, по можливості використовуйте мультифункціональну меблі. Ліжко, що виконує днем ​​роль дивана, а ще краще – і зовсім, що піднімається на денний час вгору. Відкидається, на маневреного в залізничних вагонах, стіл, і прочая, і прочая. Непогано підійде ліжко односпальне, адже вона займає досить небагато місця.

Світло, декорації і колір

Не слід забувати і про кількість денного світла в кімнаті. Чим більше світла – тим більше візуально вона буде здаватися. Головне, якщо вам дісталася велика вікно, це правильно його оформити. А саме, підібрати такі фіранки, які можна досить швидко відкрити. Можливий варіант з жалюзі. Якщо ж розміри вашого вікна в спальні не дозволяють такої розкоші, то доведеться «грати» з штучним освітленням. Не завадить багаторівнева стеля з основними і локальними джерелами світла.

Деякі декораторські хитрощі також допоможуть збільшити площу вашої спальні, хоча б візуально. Так, збільшення зони спального місця, що робить кімнату значно просторіше, досягається шляхом підбору розміру ліжка. Його слід зробити значно більше необхідного, що і додасть очікуваний ефект. Великі дзеркала на стіні і стелі також є досить популярним і ходовим прийомом.

Вибір колірної гами оформлення також грає досить важливу роль в правильному оформленні спальні-малятка. Незамінними тут будуть всілякі варіації білого, акварельні рожеві, блакитні та фісташкові відтінки.

Використовуйте всі поради і ваша маленька спальня буде схожа на розкішні апартаменти.