Для того щоб сміливо в’їжджати в новий будинок, слід провести заключний етап, який передбачає облаштування ландшафту.

Всі роботи повинні бути виконані згідно з проектом: висаджені рослини, розставлені архітектурні предмети.

Як повинен бути виконаний ландшафт:

  • на оформлюваної території присадибної ділянки має всі перебувати на своїх місцях, тобто виконано зонування і розташування всіх елементів ландшафту. Наприклад, альтанка не може розташовуватися там, де передбачений водойму або навпаки;
  • що б все насадження – квіти, трава, чагарники, дерева мали свіжий вигляд, а не засохлі рослини з обламаними стеблами і листям;
  • всі культури повинні відповідати тому, що було зазначено;
  • кінцевий результат ландшафту повинен мати повний закінчений вигляд, як вдома, так і присадибної ділянки, щоб не потрібно було нічого додати, або прибрати.

Якщо розглядати зонування присадибної ділянки, то потрібно поставитися до цього з розумінням і в рамках функціональності зон. Безумовно, відкрите зонування не зашкодить ні маленькому ділянці, ні території, яка займає півгектара.

Визначати зону слід не тільки із застосуванням декоративних пристосувань, але і науковістю. Будь-яке з них має мати малюнок, який би ототожнював цю зону. Мощення доріжок створюється формою майданчика, яка буде нести свої функції.

Можна здійснити мощення і у вигляді дренажних канавок, заповнених гравієм або щебенем. Це буде нести функцію не тільки стоку дощових вод, а й стане обмежувачем майданчики, тобто однієї з зон присадибної ділянки.

Орієнтація малюнка мощення так само позначить форму і розмір виділеної, майданчики. Особливо, добре виглядають структурні малюнки, у вигляді віялової укладання, шахової дошки або класичних візерункових розеток.

Зонування можна здійснювати і за допомогою низьких стаціонарних бордюрів. Їх можна виконати з дерева, каменю чи бетону. Таке незвичайне зонування забезпечить певний майданчик вишуканістю і оригінальністю.

Дивлячись на такий ландшафт, результатом стане приплив сил, радості і задоволення від задуманого облаштування.