Сьогодні гіпсокартон – один з найпопулярніших оздоблювальних матеріалів. Його поширеність пояснюється багатьма факторами, у тому числі легкістю монтажу. Гіпсокартон використовують для облаштування приватного житла та офісних приміщень. Матеріал затребуваний для вирівнювання стін, створення натяжної стелі, зведення перегородок, арок та інших конструктивних функціональних та декоративних елементів.

Монтаж гіпсокартону настільки простий, що його можна виконати власноруч. Можливість зекономити на послугах фахівця робить цей матеріал ще більш привабливим. У статті ми розповімо, як треба працювати з гіпсокартоном.

Інструменти та розхідні матеріали для монтажу гіпсокартону

До самостійного монтажу варто приступати, якщо у вас є необхідні електроінструменти. Для роботи використовують перфоратори, дрилі, потужні шуруповерти з набором різних насадок.

Також вам знадобляться:

 • будівельний рівень;
 • рулетка;
 • молоток;
 • ножиці по металу;
 • викрутка;
 • канцелярський ніж;
 • пасатіжи;
 • маркери.

Раніше для монтажу гіпсокартонних панелей використовували деревʼяні бруски. Зараз так майже ніхто не робить, бо набагато зручніше використати металеві профілі з П-подібною формою.

Які матеріали знадобляться:

 • профілі UD та CD;
 • П-подібний підвіс;
 • дюбелі або анкери;
 • саморізи довжиною 9-12 мм.

Усі необхідні інструменти та матіріали можна придбати в одному місці – в інтренет-магазині “Алло”.

Монтаж каркасу

Для монтажу однієї стойки висотою 2,5 метри потрібно використати 5 підвісів. Їх закріплюють за допомогою анкерів через кожні 50 см.

Відстань між стойками роблять близько 60 см. Після зведення каркасної основи можна братися за обшивку поверхней.

Дотримуйтесь наступного порядку дій:

 1. Відступить від стіни близько 3 см (ширина профілей) і за допомогою рівня зробить мітки, де має проходити ваша нова стіна.
 2. Закріпить напрямні UD профілі в стелі та на підлозі.
 3. Встановіть вертикальні CD профілі в елементи, що направляють, та закріпіть їх між собою за допомогою саморізів.
 4. Зміцнить конструкцію за допомогою підвісів, кожен з яких треба закріпити двома анкерами або саморізами.
 5. Після подготовки каркасу треба організувати розміщення утеплювача, електричної проводки, систем водопостачання та опалення, якщо вони там потрібні.

Якщо ви монтуєте гіпсокартон на стелю, використовуйте міцні анкери для кріплення.

Саморізи вкручують кожні 25-30 см.

Якщо виникла необхідність розділити стандартний лист гіпсокартону, розріжте зовнішній шар матеріалу на кілька мм канцелярським , потім надломить панель о край стола, а решту папірового шару знов розріжте .

Якщо вам треба створити конструкцію з вигнутими лініями, то перед монтажем треба підготувати листи відповідним чином: зробити за допомогою валика з шипами дірки у панелі, потім змочити її водою і за 10-15 хвилин зігнути листа так, як потребує малюнок.

Як закласти стики між панелями

Для заповнення шва використовують шпаклівку. Після шпаклювання шви підсилюють малярською сіткою та шпаклюють поверх неї ще раз.