Стрімкий розвиток цифрових технологій мав би остаточно витіснити вініл. Але сталося навпаки. Попит на платівки останнім часом швидко зростає, що призвело до збільшення поціновувачів вінілу та збільшило кількість колекціонерів. Зараз просто знайти вінілову платівку з музикою на будь-який смак.

Навіщо віддають перевагу вініловим пластинкам

Більшість колекціонерів купують вінілові альбоми з декількох причин.

 1. Платівки красиво виглядають, їх приємно тримати в руках та розглядати. Для конвертів часто використовують дизайнерський папір з якісними ілюстраціями, а всередині можуть додати вкладку з текстами пісень або плакат.

 2. Для колекціонерів більш поважного віку вінілова платівка — це нагадування про дитинство або просто данина моді на ретро.

 3. Чистий звук. Річ у тому, що вінілові пластинки — це аналоговий носій, головною відмінністю якого є ширший частотний діапазон та дозвіл. Він щільніший та насичений, в нім є додаткові гармоніки, яких не почуєш в цифрових носіях. За це грамплатівки шанують поціновувачі якісної музики.

 4. Полювання за альбомами улюблених музикантів з метою зібрати колекцію.

 5. Предмет інвестування. З модою на вініл виріс попит не лише на нові альбоми, але й на старі екземпляри. Деякі особливо цінні платівки коштують надзвичайно дорого, тому колекція ексклюзивного вінілу — гарний предмет для інвестицій.

Де шукати платівки

Існує багато ресурсів, на яких можна знайти як новий альбом, так й цінну ексклюзивну платівку.

 1. Магазини вінілу. В деяких продаються тільки нові платівки, в інших — виключно старі, в третіх — видання певного жанру. Хоча бувають й такі, де присутні всі види.

 2. Спеціалізовані маркети. В деяких великих містах кілька разів на рік проходять маркети вінілу, на яких можна знайти потрібний екземпляр.

 3. Блошині ринки. На подібних точках можна знайти цікаві екземпляри за невеликі гроші. Але треба бути уважним. У деяких продавців відмінні підбірки, платівки у гарному стані. Інші продають вініл “до купи”: платівки можуть бути в не охайних конвертах, з подряпинами й пилом.

 4. Магазини з товарами для хобі. Зазвичай там продають найпопулярніші новинки.

 5. Сайти музичних лейблів. Якщо ви знаєте, на якому лейбли випускається ваша улюблена група, спробуйте знайти її сторінку. Окрім того, придбати вініл можна й на сайті самої групи.

 6. Родичі та знайомі. Швидше за все, у вашого батька, дідуся чи сусідки на антресолях лежить ціла колекція платівок.

 7. Маркетплейсы. Тут розміщують оголошення як магазини, так і приватні продавці. Якщо пощастить — можна знайти щось цікаве за невеликі гроші.

Як слухати вініл

Класичний набір для прослуховування вінілу складається з наступної апаратури, але бажано, щоб вона була якісна:

 • програвач;

 • фонокоректор;

 • підсилювач;

 • аудіоколонки.

Програвач крутить платівки на “столі” та за допомогою голівки звукознімача зі спеціальною голкою перетворює механічні коливання в електричні. Далі звук по спеціальних дротах поступає до фонокоректору, який відновлює спотворений аудіосигнал. Підсилювач потрібен для того, щоб додати потужності слабкому сигналу й змусити дифузори в динаміках рухатися та видавати звук.

Як заробляти на вінілі

Вініл знову стає популярним, попит на нього зростає. Є декілька загальних правил, на які можна орієнтуватися, якщо ви хочете інвестувати в колекцію вінілу.

 1. Шукайте лімітовані видання нових релізів. Спеціально до дня музичного магазину (Record Store Day) артисти випускають особливі видання, за якими постійно полюють колекціонери.

 2. Обирайте платівки, випущені на впливових лейблах.

 3. Намагайтеся передбачати тренди. Але треба встигнути до того, як почнеться поголовне захоплення.

Висновок

Збирання колекції вінілу — процес практично нескінченний. Кожне нове придбання приносить колекціонеру велику радість та бажання не зупинятися, адже у світі ще стільки якісної музики! Сподіваємось, що наші поради будуть для вас корисними.