Ялиця – це вічнозелена рослина, яка має привабливий зовнішній вигляд. Приживається добре, не вимоглива у догляді.

Однак, щоб пихта для посадки росла красивою та здоровою, необхідно правильно вибирати саджанці, адже саме від посадкового матеріалу залежить правильний розвиток рослини.

Правила вибору саджанців ялиці

Придбати ялицю можна в розплідниках або спеціалізованих магазинах. Фахівці компанії докладно розкажуть про найбільш відповідний сорт для вашого регіону, правила зберігання та доставки.

Досвідчені садівники віддають перевагу відомим морозостійким сортам. Якщо ви хочете придбати рідкісний декоративний екземпляр, є ризик загибелі саджанця протягом першого року.

При покупці саджанців ялиці слід звертати увагу на такі важливі ознаки:

  • Саджанці не повинні бути молодшими за 4 роки;
  • Хвоїнки мають рівне забарвлення, без коричневих та білих плям;
  • Усі пагони відрізняються пружністю, не гнуться під час нахилу;
  • На саджанці немає пошкоджень та відсутні сухі гілки;
  • Контейнер підходить під розмір рослини, оскільки це гарантія того, що саджанець був вирощений саме в горщику, а не був пересаджений;
  • Ґрунт не має цвілі, досить добре зволожений.

Ви можете придбати саджанець ялиці з відкритою кореневою системою або із закритою кореневою системою, яка ретельно упаковується та спокійно переносить транспортування та зберігання протягом тривалого часу.

Якщо розмір вашої ділянки понад 6 соток, достатньо відвідати питомник elitegarden і придбати одну великогабаритну ялицю і кілька карликових рослин. Для дерева ідеальним місцем стане центр доглянутого газону або ділянка біля воріт. Низькорослі ялиці підходять для формування композицій на клумбах. Зараз великою популярністю користуються такі сорти ялиць:

  1. Ялиця бальзамічна. Виростає до 15-25 метрів заввишки. Приблизний приріст на рік – 10-15 см. Відмінно підходить для використання в групових посадках, часто висаджується як солітер, також її висаджують в алеях.
  2. Ялиця біла – ідеальна рослина для висаджування поодинці та групами. Виростає до 15-20 м на сонячних і відкритих ділянках.
  3. Ялиця цільнолистова. Широко використовується в садово-парковому будівництві. Висота рослини – до 45 м, ширина крони – 7-8 метрів.

Також в Україні добре приживаються й інші сорти ялиці.

Сподіваємося, що вам сподобалася наша публікація про вибір саджанців ялиці. До скорої зустрічі!