Дзеркало давно є частиною інтер’єру. На ринку воно представлене завидним асортиментом. Моделі відрізняються не лише за розмірами, а й за оформленням. І хоча вибрати його не складно, важливо враховувати, що, принісши його додому, перед власником одразу стане проблема – яке вибрати кріплення для дзеркала на стіну.

Варіанти кріплення

Дзеркало – предмет тендітний, тому з ним звертаються обережно, особливо у процесі кріплення на стіну. Необережний рух – і цей елемент інтер’єру може тріснути. Важлива висота установки. Особливих вимог щодо цього немає. Вважається, що 1,5 м від підлоги до нижньої кромки оптимально. Але це завжди правильно. Багато залежить від зростання людей. І що вище людина, то вище встановлювати дзеркало на стіну. Що стосується кріплення (великий вибір елементів кріплення – на сайті https://www.lincos.ru/), все залежить від ваги елемента інтер’єру і того, з якого матеріалу зведені стіни будинку.

З використанням тримачів

Це один із старих варіантів кріплення. Тут два варіанти: приховані утримувачі; видимі. Перші – це елементи кріплення, які вставляються в стіну. Тому для них висвердлюються отвори. За конструкцією це вироби, схожі на болти чи шпильки. Головка такого утримувача виступає над поверхнею стіни на кілька міліметрів. На ній утримується дзеркало.

Тому на звороті дзеркального предмета у заводських умовах робляться поглиблення. Найскладніше у процесі кріплення – це поєднати отвори на стіні із заглибленнями на звороті дзеркала. Другі над ринком представлені ширше щодо форм і розмірів. По суті, це деталі кріплення, в конструкції яких є пази. У них вставляється дзеркальний елемент дизайну своїми краями. Такі власники видно, тому виробники подбали про їх декоративні якості.

На дюбелі та саморізи

Це найпростіший варіант кріплення. Для цього виробники на дзеркалі роблять наскрізні отвори. Через них і кріпиться до стіни. Робиться так: дзеркало прикладається до поверхні стіни; через монтажні отвори маркером чи олівцем робляться мітки; за останніми у стіні робляться отвори, куди вставляються пластикові дюбелі; дзеркало прикладається за місцем і кріпиться шурупами, які вкручуються в дюбелі. Самонарізи та дюбелі комплектуються декоративними ковпачками, які закривають головку самонарізів. Цей вид кріплення може витримати великий предмет чималої маси.

За допомогою пластин

Використовується цей вид кріплення давно. Для цього на зворотний бік дзеркала треба приклеїти забарвлені сталеві пластини, які мають скобоподібний виступ. У комплект до пластин йдуть гачки. Їх кріплять до стіни шурупами. Виходить так: приклеїли дві пластини до дзеркальної поверхні по краях; заміряли між скобами відстань; перенесли його на стіну; висвердлили отвори під кріплення; провели кріплення гачків; навісили дзеркало так, щоб гачки увійшли у скоби.