На ринку представлений величезний вибір садових тракторів. При такому розмаїтті покупцеві буває важко підібрати підходящу модель. Вибирати садовий трактор рекомендується виходячи з мети, для якої він потрібен.

Багато хто вважає, що газонний трактор можна використовувати тільки для того, щоб косити траву. Однак це не так. Можна вибрати універсальний трактор Донг Фенг 244 для робіт круглий рік. Я керую продажами в компанії з виробництва садово-паркового обладнання. Розповім про садових тракторах, а також про те, чим вони відрізняються від міні-райдерів.

В якому місці краще купувати трактор?

Звичайно ж, робити це необхідно в спеціалізованих магазинах, схожих на цей. У ньому можна знайти практично всю продукцію, присвячену такого розділу, як Сільгосптехніка. Також там знайдеться і всіляке Навісне для трактора.

Як відрізнити садовий трактор від міні-райдера?

Міні-райдер виглядає як велика самохідна газонокосарка. Основна функція міні-райдера – косити. Зазвичай дека у нього знаходиться між кермом і сидінням, а спереду відсутній капот.

Садовий трактор – більш універсальна машина. З його допомогою косять траву, він також може виконувати й інші функції.

Зазвичай у садового трактора ззаду є фаркоп, щоб кріпити обладнання. Таким чином можна транспортувати вантажі. Деякі користувачі приєднують до трактора навісне обладнання, аерують грунт, розприскують добрива і культивують землю з його допомогою. Колеса у садового трактора більше, ніж у міні-райдера.

Садовий міні-трактор оснащений більш потужною трансмісією.

Завдяки двигуну машина тягне важке обладнання – причепи, культиватори або скребки. Садовий міні-трактор може підніматися по більш крутих схилах. Протибуксувальна система відповідає за синхронну роботу задніх коліс. Саме це утримує садовий міні-трактор від пробуксовки, коли він піднімається на схил.

Садові трактори можуть очищати територію від заметів за допомогою переднього навісного обладнання – відвалу для снігу, зимової щітки або Сніговідкидачі.

Потужності минитрактора досить для дачі або городу середніх розмірів., Ідеально підходить він і для хуторів і невеликих приватних ферм.
Різниця не тільки в розмірах, а в першу чергу, в тяговому класі. Міні-трактори поступаються традиційним моделям у вазі і, відповідно, потужності. У зв’язку з чим, їх вартість значно нижче, а також вони витрачають менше палива і мають менш дорогими деталями.

За допомогою міні-тракторів можна:

 • Прибрати сніг, будівельне сміття, гілки, листя і т.д.
 • Викорчувати пні.
 • Зорати землю.
 • Розчистити господарські будівлі.
 • Виправити рівень дороги.
 • Залатати асфальт.
 • Застелити газон.
 • Підстригти газон.
 • Зрошувати землю.
 • Поширити протиожеледних кошти або добрива.
 • І багато іншого.

Як обрати?

Вибирати мінітрактор рекомендується виходячи від завдань, для яких він вам потрібен:

Якщо необхідний мінітрактор для чищення снігу на ділянці в зимовий час, віддавати перевагу слід моделям з навісним обладнанням. Мінітрактор в цьому випадку необхідно доповнити снегоуборщиком і відвалом. Сам трактор повинен мати потужність близько 12-16 кінських сил.

У разі, якщо потрібно невеликий трактор для літніх завдань – перевезення гравію, викопування траншей, стрижка трави, віддавати перевагу варто двадцяти сильним тракторів. Вони ж відмінно справляються з посадкою картоплі, підгортання і подальшим збором врожаю.

Але якщо використовувати агрегат планується для культивації, зрошення або плуженія, слід вибирати моделі з більшою потужністю (близько 24 кінських сил). Для вирощування овочевих культур на зразок картоплі або кукурудзи підходять трьохциліндровий моделі.