Картини століттями використовуються як елемент декору. Ще б! Це найпростіший і дієвий спосіб вдихнути життя в своє житло. Картина в сучасному інтер’єрі виконує особливу роль. Вона дозволяє розставити потрібні акценти, розширити простір, підкреслити стиль.

Можливо, ми не відкриємо для вас Америку, але сьогодні все рідше використовують справжні картини ручної роботи. Для оформлення інтер’єру прекрасно підходять репродукції і фотографії, надруковані на полотні. Звичайно, якщо ви хочете, наприклад, купить картины розы на холсте мальовані руками – це можна зробити за посиланням.

Критерії вибору картини

Картини в сучасному інтер’єрі будинку повинні відповідати обстановці. Нижче ми наведемо параметри, виходячи з яких варто купувати нове полотно:

  • Стиль. Якщо інтер’єр опрацьовано грамотно, кожен елемент обстановки є шматочком єдиного пазла. Постери та плакати, чорно-білі фото, репродукції нових авторів – все це виглядає доречно тільки у відповідному інтер’єрі. Лофт – постери, ніжному мінімалізму – витончені акварельні малюнки, сучасної класики – стильні пейзажі.
  • Сюжет. Ви напевно хочете здивувати гостей творчістю якого-небудь сюрреаліста, але задумайтесь над змістом полотна двічі. Якщо воно несе психоделічний, негативний або тривожний посил – відмовтеся від цієї ідеї. Чим простіше, тим краще! Нехай це буде простий силует, зображення фрукта на білому тлі або химерна абстракція. Переконайтеся, що сюжет картини не пригнічує – вам адже дивитися на неї кожен день!
  • Кольорова гамма. Гра кольором – “фішка” сучасного живопису. Незвичайні поєднання, переходи і тіні служать вірним інструментом мистецтва і дизайну. Радимо підібрати картину, домінуючий колір якої повторюється в базових елементах декору.
    • Розмір. Тут все просто: чим більше площа кімнати, тим крупніше може бути полотно. У великих приміщеннях масивні полотна навіть не вішають, а просто ставлять на підлогу. Якщо квартира малогабаритна, краще повісити композицію з невеликих фото або модульну картину на 2-3 полотна.

Варіанти картин для різних кімнат

Картина для сучасного інтер’єру вибирається виходячи з призначення кімнати. Дизайнери навіть вивчають питання психології, щоб дізнатися про вплив тих чи інших зображень на стан людини.

Наприклад, на кухню часто вішають картини з фруктами, напоями, овочами і різної випічкою. Це робиться не просто так: доведено, що споглядання їжі пробуджує апетит. У спальню більше підходять спокійні зображення, налаштовують на релакс і відпочинок.

Окрема тема – дитяча кімната. Якщо підходити до питання з розумом, можна підібрати розвиваючі розум і фантазію зображення. Малюкам вішають картинки з чіткими і простими формами, виконані в 4 базових кольорах (синій, жовтий, червоний і зелений). Можна повісити модульну картину такого плану: на кожному полотні однаковий малюнок, виконаний в різному кольорі.

Вибір картин для вітальні ширший. Якщо сім’я тут часто спілкується і приймає гостей, картина не повинна бути “заспокійливої” і нейтральною. Найяскравіші, модні і незвичайні картини зазвичай вішають саме у вітальні. Зате в коридорі і передпокої не варто розвішувати складні твори мистецтва – тут ніхто не затримується. Коридор краще прикрасити простими для сприйняття картинами, наприклад, абстракціями або ненав’язливими пейзажами.