Полікарбонат зарекомендував себе тільки з позитивного боку. Це збільшило попит на цей матеріал і багато застосовують його для складання навісів і козирків.

Пластик має невисоку вартість і ряд інших переваг. Можна замовити навіс полікарбонат – готову конструкцію, або спробувати зібрати його своїми руками. У цій статті описуються деякі сильні сторони цього матеріалу, а також поради та порядок складання навісу своїми руками.

Переваги

Полікарбонат має прозору структуру, завдяки чому не порушується природне освітлення у дворі. Пластик має високу міцність, яка забезпечується ребрами жорсткості всередині матеріалу. Вони дозволяють смузі пластика може згинатися уздовж, що спрощує монтаж навісу. Матеріал має малу масу, тому виконувати підставу для навісу немає необхідності. Для такої конструкції буде досить декількох опор з перекриттям під пластик.

Широкий асортимент матеріалу для опорної конструкції дозволяє вибрати найбільш підходящий тип. Можна використовувати дерев’яний брус, покритий лаком, або металеву раму. Якщо зупинитися на останньому варіанті, можна замовити ковані елементи і прикрасити навіс у дворі. На збірку такого навісу буде потрібно кілька днів.

Монтаж і установка

Залежно від розміру і призначення навісу, для деяких типів конструкції може знадобитися бетонування стовпів. Це посилить загальну міцність і запобіжить усадку навісу. Через особливості використання полікарбонату, необхідно виконувати опори через кожен 1 м.

Це важливо, щоб виконати підтримує покриття під пластиком. Для кожного стовпчика буде досить ямки не менше 40 см. Після установки опори, вона засипається камінням і виставляється за рівнем і заливається розчином.

Після застигання, опори з’єднуються між собою по верхньому краю профільної трубою. Це майбутня основа для полікарбонату. Найчастіше, з нього виконують купольні навіси – у вигляді півкола. Зігнуті потрібним чином труби приварюють до кожної опори. Далі їх з’єднують трубами, які будуть виконувати роль перекриття і підтримувати пластик від прогинання. Рекомендується виконати таке перекриття на відстані не більше 20 см.

Правильно виконаний монтаж і збірка допоможуть збільшити термін служби такого навісу в кілька разів. Готова конструкція буде надійно захищати двір від снігу та інших опадів.