На даний момент на ринку обладнання для складу представлений дуже великий асортимент навантажувальної техніки.

Підбираючи навантажувальну складську техніку за даним посиланням https://baltic-forklift.com.ua/g36105909-novaya-pogruzochnaya-tehnika, в першу чергу, необхідно визначити вид і комплектацію необхідного обладнання за такими показниками:

  • Відстань перевезення вантажів і обсяги вантажообігу. Від необхідної відстані транспортування залежить ступінь електрифікації техніки для складів. Якщо склад має маленької оборот вантажів, а вантаж потрібно транспортувати на невеликі відстані, то в якість техніки для навантаження прекрасно підійде гідравлічний штабелер. У разі, коли техніка передбачається застосовуватися активно, для перевезень на значні відстані, то ідеальним варіантом буде самохідний ричтрака або електронавантажувач.
  • Найбільша вага вантажу. Цей показник визначає підйомність вантажу навантажувача або штабелера. Від підйомності вантажів у великій мірі залежить ціна обладнання для вантажних робіт, таким чином, щоб не більше платити за «додаткову» підйомність вантажу, слід точно з’ясувати найбільшу вагу вантажу, який стане транспортуватися і підніматися за допомогою навантажувача або штабелера.
  • Необхідна висота підйому вантажу. Підйомна висота встановлюється висотою стелажній конструкції. У випадках, коли техніка купується до установки стелажних систем або передбачається збільшення висоти системи стелажів, необхідно дивитися на висоту приміщення складського типу.
  • Робочий час техніки. Електронавантажувачі і електроштабелери як правило оснащуються акумуляторними батареями, які відрізняються за ємністю і, виходячи з цього, по робочого часу. Слід підбирати вид батарей так, щоб практичне час їх роботи не було менше часу, необхідного для роботи техніки часу. Необхідно врахувати, що не можна допустити повної розрядки акумулятора, резерв повинен складати приблизно 25%, в іншому випадку службовий термін батареї виявиться набагато менше терміну, заявленого виробником. У випадках, коли покупка батарей акумулятора необхідної ємності з якихось причин неможлива, варто купити додатковий набір батарей.
  • Робочі умови техніки. Залежно від того, де буде використовуватися техніка для складів – на вулиці або в приміщенні закритого типу – підбирається вид техніки: навантажувач або штабелер. Штабелер відноситься до класу техніки для складів, тому що має колеса невеликого діаметру, не пристосовані до роботи на вулиці. Навантажувачі застосовуються, в основному, на вулиці для розвантаження транспорту, але можуть також використовуватися і в середині приміщення складського типу. У випадках, коли техніка працює за схемою «двір-вулиця», в більшості випадків зручніше застосування навантажувача-штабелера – складської техніки для підйомних робіт, що поєднує в собі функції як штабелера, так і навантажувача.
  • Ширина міжстелажних проходів. У випадках, коли техніка для підйомних робіт купується після того як сталася установка стелажних систем, для «готового» складу, слід вибирати навантажувачі або штабелери так, щоб їх розміри відповідали ширині стелажних проходів з урахуванням радіуса розвороту техніки. Є ряд моделей невеликих навантажувачів і штабелерів, розроблених конкретно для вузьких проходів.
  • Операції, які повинна виконувати техніка. Потрібно встановити завдання, вирішення яких має забезпечити купується обладнання та їх пріоритетність. Чи буде техніка застосовуватися для розвантаження транспорту, штабелювання вантажів, комплектування замовлень? Позначення цих завдань діє на вибір типу обладнання для підйомних робіт.
  • Відповідність техніки приміщенню складського типу. Підбираючи навантажувач або штабелер, слід оцінити, наскільки характеристики техніки відповідають роботі в цьому приміщенні. Застосування певних моделей навантажувачів і штабелерів просить конкретного якості покриття підлоги. Також майте на увазі можливості сфери послуг. Для підзарядки АКБ дуже часто потрібно обладнання окремого приміщення.