Для надійного з’єднання відрізків трубопроводу з іншими його комплектуючими (муфти, відводи, трійники), які мають спеціальні клеми для зварювання, використовуються електромуфтові зварювальні апарати. Це нові, вдосконалені побратими традиційних агрегатів для зварювання пластикових елементів. Їх можна використовувати для труб практично будь-якої товщини і розміру, використовувати в складних для роботи умовах (при зварюванні всередині колодязів, в підвальних приміщеннях з низькою стелею і т. д.).

Апарати даного типу можуть:

· Стати універсальним рішенням для труб будь-якого розміру;

· Працювати в автоматичному, регульованому вручну або змішаному режимі. Зчитуючи штрих-код з елементів, що з’єднуються, апарат виконує запрограмовану операцію. Це зручно, якщо потрібно зварити багато елементів на довгій магістралі – операція дублюється, нічого не потрібно перенастроювати.

· Змінювати режим роботи в залежності від температури, вологості повітря, доступності безперебійного джерела електроенергії. Завдяки цьому можна оперативно починати зварювання на наступній ділянці, без перенастроювань.

Варто зазначити, що хорошим варіантом є апарат Трасса М в СПБ на ingplast.ru, який продається за привабливою ціною.

У деяких моделей, простіших і дешевших, відсутня система протоколювання. Їх застосовують для комбінованих трубопроводів з безліччю різних розводок, різними діаметрами.

Пристрої дорожчі здатні миттєво аналізувати штрих-код з муфти і виставляти відповідний режим зварювання. Розуміється, при необхідності настройку можна скоригувати вручну.

На які параметри звернути увагу при виборі апарату?

Щоб отримати при зварюванні результат, який вас повністю задовольнить, необхідно вибрати апарат, характеристики якого відповідають поставленому завданню. Ціна тут вельми другорядна, особливо з урахуванням того, що на ринку присутні якісні та бюджетні вітчизняні та китайські моделі зварювальних апаратів.

При покупці звернути особливу увагу варто на інше:

· З яким максимальним діаметром елементів апарат може працювати;

· Яка величина споживаної потужності;

· Як поводиться апарат при перебоях з електрикою, які вимоги до сили струму, напрузі;

· Скільки передбачено способів введення параметрів зварювального з’єднання;

· Які розміри апарату, його вага, чи мобільний він. Якщо пристрій вам підходить, але для його переміщення з об’єкта на об’єкт необхідна важка вантажноперевізна техніка, всі інші переваги меркнуть перед цим.

Якщо ви купуєте апарат з мінімальним функціоналом з бажання заощадити, це не завжди є вигідним рішенням. Швидше за все, пізніше ви переконаєтеся в необхідності витратитися на трансформатор для стабільної подачі струму, сканер штрих-кодів. Краще трохи більше витратитися відразу, але позбавити себе від турбот і великих витрат надалі.